Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Οπότε πιστεύεις καλύτερα να πάρω το anaconda long range ή να κοιτάξω σε kicks; Σε μακρινές πάντως,για τα δικά μου δεδομένα,και με το gemini im καλά αποτελέσματα έχω δει. Δεν ξέρω αν θα μου ταιριάζει πολύ σφιχτό. Ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας
Η καραμπινα σου τι διάμετρο αυλού έχει;Γιατι παίζει και αυτό ρόλο στην σύσφιξη που θα σου δώσει το anaconda.
 
Η καραμπινα σου τι διάμετρο αυλού έχει;Γιατι παίζει και αυτό ρόλο στην σύσφιξη που θα σου δώσει το anaconda.
Δεν το έχω μετρήσει,αλλά από αυτά που δίνει η franchi 18,3/18,4. Η δικιά μου είναι με τη χαμηλή ρίγα και τα crio plus choke αν αυτό λέει κάτι,γιατί είδα η rib είναι με mobile.
 
Οπότε πιστεύεις καλύτερα να πάρω το anaconda long range ή να κοιτάξω σε kicks; Σε μακρινές πάντως,για τα δικά μου δεδομένα,και με το gemini im καλά αποτελέσματα έχω δει. Δεν ξέρω αν θα μου ταιριάζει πολύ σφιχτό. Ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας
Με ακρίβεια δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο τσοκ γιατί τα γούστα όλων μας ειναι διαφορετικά. Ο τελικός κριτής ειναι πάντα ο ενδιαφερόμενος. Αν ανατρέξεις στις βλητικες δοκιμές θα πάρεις μερικές ιδέες πως πάνε στον πίνακα αλλά τον τελικό λόγο τα τσοκ τον έχουν στο κυνηγετικό πεδίο. Μην πετάς λεφτά αν δεν είσαι ακόμα σίγουρος, έχεις χρόνο μέχρι να πάρεις τις αποφάσεις σου μέχρι να ξανά ξεκινήσει το κυνήγι.
 
Με ακρίβεια δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο τσοκ γιατί τα γούστα όλων μας ειναι διαφορετικά. Ο τελικός κριτής ειναι πάντα ο ενδιαφερόμενος. Αν ανατρέξεις στις βλητικες δοκιμές θα πάρεις μερικές ιδέες πως πάνε στον πίνακα αλλά τον τελικό λόγο τα τσοκ τον έχουν στο κυνηγετικό πεδίο. Μην πετάς λεφτά αν δεν είσαι ακόμα σίγουρος, έχεις χρόνο μέχρι να πάρεις τις αποφάσεις σου μέχρι να ξανά ξεκινήσει το κυνήγι.
Ναι,τις έχω κοιτάξει γι'αυτό και κλείνω προς το anaconda mid range. Αν το έχει κάποιος σε franchi affinity και μπορούσε να πει δυο λόγια θα ήμουν ευγνώμων
 
Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω πως τα πάνε σε όπλα μπραουνινγκ
Τα δοκιμασα και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος.
H ντουφεκια ειναι πανω αριστερα και βεβιασμενη μιας και περιμενανε να ριξουνε. Εριξα μια και μονη και οχι πολλες και να διαλεξω την πιο καλη.
Σημειωτεον ειναι 7,5αρια που σημαινει αρκετα λιγοτερα απο τα 8,5 που βγαινει επισης.
Σπασιματα σε δισκους εντυπωσιακα.

Ευχαριστω τον Παυλο για τη διαμορφωση της εικονας

 
μόνο κάπνες Στάυρο,,,φωτιά η τουφεκιά !
Δεδομενου της γομωσης και του Piston Skeet ναι και ποσο μαλλον του Browning 18.7 αυλου που δεν ειναι
πινακολαγνος οπως οι σεξυ Ιταλιανες.
Τελικα τα μαμα τσοκ μονο μοστρα ειναι κριμα γιατι χαντακωνουν το οπλο
 
Δεδομενου της γομωσης και του Piston Skeet ναι και ποσο μαλλον του Browning 18.7 αυλου που δεν ειναι
πινακολαγνος οπως οι σεξυ Ιταλιανες.
Τελικα τα μαμα τσοκ μονο μοστρα ειναι κριμα γιατι χαντακωνουν το οπλο
18,7 είναι σταυρό το δικό σου ? Κ δεν είναι πινακολαγνος ??? Γιατί εμένα τα πάει λίγο μπάλα όλα τα φυσιγγια...
Ωραία η κατανομή, δεν τα έχω ρίξει στον πίνακα τα due νομίζω κ δεν έχω εικόνα... Πιο πολύ για να βλέπαμε διάφορες με τα Carlson που τα θεωρώ ότι πιο τίμιο για τα browning...
 
18,7 είναι σταυρό το δικό σου ? Κ δεν είναι πινακολαγνος ??? Γιατί εμένα τα πάει λίγο μπάλα όλα τα φυσιγγια...
Ωραία η κατανομή, δεν τα έχω ρίξει στον πίνακα τα due νομίζω κ δεν έχω εικόνα... Πιο πολύ για να βλέπαμε διάφορες με τα Carlson που τα θεωρώ ότι πιο τίμιο για τα browning...
18,7 ειναι ναι Αρη.
Σε σχεση με την Optima 18.6 καννη του 682 οχι δεν ειναι πινακολαγνος. Tou Beretta οι ριξιες ειναι κεντημα και δεν ειναι επιλεκτικες καννες σε φυσιγγια.
Γνωμη μου παντα.
Ηθελα να παρω τα Carlsons και εγω αλλα πρωτον δεν νομιζω να μου δωσουν κατι παραπανω απο τα Gemini και ειναι και 18 ευρω πιο φτηνα τα τελευταια.
 
Τα δοκιμασα και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος.
H ντουφεκια ειναι πανω αριστερα και βεβιασμενη μιας και περιμενανε να ριξουνε. Εριξα μια και μονη και οχι πολλες και να διαλεξω την πιο καλη.
Σημειωτεον ειναι 7,5αρια που σημαινει αρκετα λιγοτερα απο τα 8,5 που βγαινει επισης.
Σπασιματα σε δισκους εντυπωσιακα.

Ευχαριστω τον Παυλο για τη διαμορφωση της εικονας


Ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν το έχεις μετρήσει το τσοκ και αν βγαίνει όντως 3* όπως αναγράφει. Επίσης ποιος τα έχει στην Ελλάδα?
 
Ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν το έχεις μετρήσει το τσοκ και αν βγαίνει όντως 3* όπως αναγράφει. Επίσης ποιος τα έχει στην Ελλάδα?
Δεν το μετρησα αλλά στο σαιτ γράψει σύσφιξη 0,51 για τα 3* αν βοηθάει αυτό.
Για τιμή και σχετικά σου στέλνω πμ
 
Carlson και τρουλοκ για συμβατικα είναι λίρα 100 σε Browning τουλαχιστον το δικό μου οπλο το μεταμόρφωσαν.

Τρουλοκ βέβαια μόνο από Αμερική...
3 pack πηρα με 100 δολάρια και βγάζουν κεντηματα .
Ποιο έχεις Νίκο?
 
Τα δοκιμασα και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος.
H ντουφεκια ειναι πανω αριστερα και βεβιασμενη μιας και περιμενανε να ριξουνε. Εριξα μια και μονη και οχι πολλες και να διαλεξω την πιο καλη.
Σημειωτεον ειναι 7,5αρια που σημαινει αρκετα λιγοτερα απο τα 8,5 που βγαινει επισης.
Σπασιματα σε δισκους εντυπωσιακα.

Ευχαριστω τον Παυλο για τη διαμορφωση της εικονας

Πολυ ωραια Σταύρο,φοβερη θα έλεγα για Ν7,5! O piston skeet έκανε αυτό που υπόσχεται ωραια κατανομή σε όλη την επιφάνεια της τουφεκιας.αντε να βγει και κανένα Ελληνικό με piston skeet gualanti,κατι υπάρχει στα σκαριά,να δούμε πότε...
 
καλησπέρα παρέα θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποιος το έχει για το τσοκ HELIX CRIO PLUS 18.4, BRILEY LM
γενικό κυνήγι ευχαριστώ .
Το εχω εγω σε benelli centro 18,4 αυλό...φοβερα σκοτωματα.αρκετα συγκεντρωτικο για LM.τα εχω δει όλα με αυτό το τσοκ.οτι καλύτερο εχω βάλει στο όπλο από θεμα τσοκ.πολλα βέβαια τα 120€ που έχει εγω το είχα πάρει μεταχειρισμενο 65€.προσωπικα πιστευω οτι ειναι τσοκ φρένου και κονταίνει πολυ την άτρακτο της τουφεκιας.
 
Back
Top