Μαγκάλια και Σούβλες

Μετά την επιστροφή του Νικόλα ;)
και το τελείωμα της γαμ@ιωσης :D
ήρθε η ώρα να αναστήσουμε το ποστ :p:p
bbq2
Λίγες χοιρινές λαιμού Τριπόλεως
μαζί με λουκάνικο Μεσσηνίας και κοκκινέλι Κορινθίας
θα μας συντροφεψουν για απόψε :D:D
απο κυριακη και νεες φωτο
 
IMGP0069.jpg
 
:eek: Τέτοια ώρα ;;
οχι ρε δημητρη
απο αυριο και μετα λεμε....
αν και το εχω κανει παλαιοτερα ετυχε βραδι 11 ωρα να αναψω μαγγαλι να ψησω ενα μεζε για να πιο ενα τσιπουρακι ,το τραβουσα πολυ εκεινη την ωρα.
και σημερα με αυτον τον χαλασμο που γινετε εξω με 8 μποφορ βορια και 2 βαθμους θερμοκρασια δεν γινετε ....βεβαια εαν ημουνα στο δελτα και -20 να ειχε θα ημουνα εξω ξαθ θα εψηνα....εκει ΤΡΑΒΑΕΙ....
 
μετα την επιστροφη απο το δελτα κατεληξα σε μια τσιπουτοκατασταση οικογενειακος αλλα δυστυχως τελειωσε η μπαταρια απο την μηχανη και δεν υπαρχουν φωτο,τσιπουρακι με ενα υπεροχο γαμπαροπιλαφο ,χταποδι στα καρβουνα ,καλαμαρι γεμιστο στα καρβουνα και μπακαλιαρακια.....υπο εναν λαμπρο και ζεστο ηλιο...
το πρωι -2 και το μεσημερι με κοντομανικο......
 
μετα την επιστροφη απο το δελτα κατεληξα σε μια τσιπουτοκατασταση οικογενειακος αλλα δυστυχως τελειωσε η μπαταρια απο την μηχανη και δεν υπαρχουν φωτο,τσιπουρακι με ενα υπεροχο γαμπαροπιλαφο ,χταποδι στα καρβουνα ,καλαμαρι γεμιστο στα καρβουνα και μπακαλιαρακια.....υπο εναν λαμπρο και ζεστο ηλιο...
το πρωι -2 και το μεσημερι με κοντομανικο......
think Ο καβουρμάς δεν πήγαινε μ αυτά ε ;
 
επιστροφη οπως ελεγα απο μια τσιοπουροκατασταση (και παλι δεν πηρα την μηχανη μαζι μου)εν μεσα δουλειας οργανωθηκε η κατασταση,με ενα 8ακιλο σαζανι ....οι συζητησεις πολλες λογο επικειμεων εκλογων του συλλογου μας ΑΙΝΗΣΙΟ ΔΕΛΤΑ.
τα προβληματα πολλα λογο της επιθεσης που δεχομαστε λογο ανακοινωσεων φαμελου,αλλα το τσιπουρο και οι χαβιαροκεφτεδες μαζι με το κεφι που ανεβηκε ομαλοποιηθηκανε τα πραγματα....
και στο επομενο τσιμπουσι...;)
 
επιστροφη οπως ελεγα απο μια τσιοπουροκατασταση (και παλι δεν πηρα την μηχανη μαζι μου)εν μεσα δουλειας οργανωθηκε η κατασταση,με ενα 8ακιλο σαζανι ....οι συζητησεις πολλες λογο επικειμεων εκλογων του συλλογου μας ΑΙΝΗΣΙΟ ΔΕΛΤΑ.
τα προβληματα πολλα λογο της επιθεσης που δεχομαστε λογο ανακοινωσεων φαμελου,αλλα το τσιπουρο και οι χαβιαροκεφτεδες μαζι με το κεφι που ανεβηκε ομαλοποιηθηκανε τα πραγματα....
και στο επομενο τσιμπουσι...;)
Τόσο μεγάλο σαζάνι δεν έτυχε να δοκιμάσω στα πεθερικά μου, αλλά επειδή μοιάζει με τον κυπρίνο φαντάζομαι ότι θα ήταν εξαιρετικό :D
Τα ψάρια του γλυκού νερού έχουν άλλη χάρη ;)
 
Τόσο μεγάλο σαζάνι δεν έτυχε να δοκιμάσω στα πεθερικά μου, αλλά επειδή μοιάζει με τον κυπρίνο φαντάζομαι ότι θα ήταν εξαιρετικό :D
Τα ψάρια του γλυκού νερού έχουν άλλη χάρη ;)
ιδιο ειναι σαζανι και κυπρινος
 
μου είχαν πει ότι ειναι παραπλήσιο αλλά όχι ίδιο ...μάλλον να μου είπαν παπαριά :D
Εξαιρετικό μεζές το λατρεύω πλακι...;)
το μονο διαφορετικο που υπαρχει στο ιδιο ειδος ειναι τα ιταλικα που λενε εδω,η διαφορα τους ειναι οτι εχουνε μεγαλα και λιγοτερα λεπια αο τα συνηθησμενα,αλλα ειναι πολυ λιγα αυτα΄μετριμενα στα δαχτυλα αλιευονται καθα χρονο
 
Back
Top