Κτηνιατρικά Φάρμακα

Σε συνέχεια προηγούμενης ανάρτησης μου για χάπια αποπαρασιτωσης σκύλου .....
Βρήκα το παρακάτω σκεύασμα πάλι δίπλα εδώ στην Τουρκία και προσπαθώ να το συνδυάσω με το εδώ Milbemax .....
Παραθέτω σε φωτο τις ιδιότητες και των δύο για σύγκριση αν γνωρίζει κάποιος κατι ποιο εμπεριστατωμένα για την χρήση ας δώσει τα φώτα του .
Εγώ το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο ένα χάπι κάθε μήνα ανά σκύλο
Συσκευασία 50 χαπιών στα 16 ευρώ τώρα με την υποτίμηση της Τουρκικής Λύρας ....


 
Σε συνέχεια προηγούμενης ανάρτησης μου για χάπια αποπαρασιτωσης σκύλου .....
Βρήκα το παρακάτω σκεύασμα πάλι δίπλα εδώ στην Τουρκία και προσπαθώ να το συνδυάσω με το εδώ Milbemax .....
Παραθέτω σε φωτο τις ιδιότητες και των δύο για σύγκριση αν γνωρίζει κάποιος κατι ποιο εμπεριστατωμένα για την χρήση ας δώσει τα φώτα του .
Εγώ το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο ένα χάπι κάθε μήνα ανά σκύλο
Συσκευασία 50 χαπιών στα 16 ευρώ τώρα με την υποτίμηση της Τουρκικής Λύρας ....


Στεφανε καλησπερα , αμα ξαναμπεις παρε μου ενα κουτι ρε φιλε , ευχαριστω
 
συνήθως τον χώρο του σκύλου τον ψέκαζα με απολυμαντικό που κάνουμε για κατσαρίδες κλπ,εννοείται και το σπιτάκι που κοιμάται. Εχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο, που να μην είναι τοξικό για τον σκύλο,να μου πει εφαρμογή και μετά από πόση ώρα βάζουμε τον σκύλο μέσα και σε τι διαστήματα γίνεται ο ψεκασμός ή απολύμανση; Ευχαριστώ..
 
1) Το SEBACIL να υπάρχει πουθενά; Αλλιώς με τι άλλο ψεκάζουμε το χώρο του σκύλου;
2) Σκέφτομαι να του βάλω κολάρο αυτό: https://www.skroutz.gr/s/9437924/Excalibur-Total-Protection-69cm.html και ταυτόχρονα κάθε μήνα για το καλοκαίρι κάτι τέτοιο: https://www.skroutz.gr/s/8784578/Bayer-Advantix-Spot-On-10-25kg-2-5ml.html ή αυτό: https://www.pharm16.gr/vendors/frontline/frontline-spray-100ml.htm
Εσείς τι λέτε; είναι υπερβολικά ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
 

Διαμαντή αυτό το χάπι δίνουμε για τα παράσιτα και δεν έχουμε κάποιο θέμα μέχρι τώρα.
Όσο αφορά το χώρο του σκύλου για τους ψύλλους με το sebacil είχαμε καλό αποτέλεσμα. Μια επιπλέον πολλή καλή προστασία που εφαρμόζουμε χρόνια είναι να ψεκαζουκε τα σκυλιά κάθε μέρα τους καλοκαιρινούς μήνες με σιτρονελα αριαωμενη με νερο. Βασική προϋπόθεση να μην πιάσουν ψύλλοι είναι το σκυλί να μην είναι στο χώμα αλλά σε τσιμέντο.
 
εγω παιδες ψεκαζω 2 φωρες μεσα στο καλοκαιρι με sebacil στο χωρο που μενουνε τα σκυλια και οχι μωνο και οχι επανω στα ζωα,,τα απωμακρινω για κανα 3ωρο και μετα τα ξαναδενω,,,απωτελεσματα αψωγααααα,,,και επισης τα βαζω λουρακι skalibor και ενα promax καθε μηνα και ολα ειναι οκ οκ .shake hands..shake hands.
 

Διαμαντή αυτό το χάπι δίνουμε για τα παράσιτα και δεν έχουμε κάποιο θέμα μέχρι τώρα.
Όσο αφορά το χώρο του σκύλου για τους ψύλλους με το sebacil είχαμε καλό αποτέλεσμα. Μια επιπλέον πολλή καλή προστασία που εφαρμόζουμε χρόνια είναι να ψεκαζουκε τα σκυλιά κάθε μέρα τους καλοκαιρινούς μήνες με σιτρονελα αριαωμενη με νερο. Βασική προϋπόθεση να μην πιάσουν ψύλλοι είναι το σκυλί να μην είναι στο χώμα αλλά σε τσιμέντο.
Από τσιμέντο είναι το κουμάσι στην κάτοψη.
Από χάπι αποπαρασίτωσης, δίνω drontal κυρίως. Εμένα με ενδιαφέρει ο ψεκασμός-απολύμανση του χώρου,γιατί το sebacil δεν υπάρχει πια και ψάχνω κάτι αντίστοιχο δραστικό. Για πάνω στον σκύλο ,είπα κολάρο εσκάλιμπορ και ή αμπούλα αντβάντιξ ή σπρέι φροντλαϊν
 
εγω παιδες ψεκαζω 2 φωρες μεσα στο καλοκαιρι με sebacil στο χωρο που μενουνε τα σκυλια και οχι μωνο και οχι επανω στα ζωα,,τα απωμακρινω για κανα 3ωρο και μετα τα ξαναδενω,,,απωτελεσματα αψωγααααα,,,και επισης τα βαζω λουρακι skalibor και ενα promax καθε μηνα και ολα ειναι οκ οκ .shake hands..shake hands.
τι κάνει το PROMAX; Το sebacil υπάρχει ακόμη;
 
το promax φιλε διαμαντη ειναι ωπος το milpe max κανη την ειδια δουλια,,,το sebacil το βρισκω σε ενα καταστημα με αγροεφωδια ζωοτροφες κτηνηατρικα φαρμακα κτλ και εαν θημαμε καλα εχη γυρο στα 5,6 ευρω
 
το promax φιλε διαμαντη ειναι ωπος το milpe max κανη την ειδια δουλια,,,το sebacil το βρισκω σε ενα καταστημα με αγροεφωδια ζωοτροφες κτηνηατρικα φαρμακα κτλ και εαν θημαμε καλα εχη γυρο στα 5,6 ευρω
Μάλιστα! είναι αντιπαρασιτικό χάπι δηλαδή σαν το drontal και γιατί κάθε μήνα; 4 φορές το χρόνο είναι αυτά. το SEBACIL είναι ακριβό γύρω στα 14 των 100ml και 40€ των 250ml, αλλά δεν το βρίσκω εύκολα.
Για ρώτα πόσο το έχουν εκεί;
 
Πήρα για αρχή αυτά και είμαι σε αναζήτηση απολυμαντικού για ψεκασμό στο κουμάσι του...
Screenshot-2019-03-14-Ypharmacy.png


Και εδώ το κουμάσι,με τα προηγούμενα σκυλιά μου....:
KOYMASI.jpg
 
φιλε διαμαντη εκανες μια πωλη καλη επιλογηηηη,,,τωρα για το θεμα καθαρησμο κουμασιου εφωσον εχης τσιμεντο και δεν περιστηχηζεται ο χωρος δυπλα με χορτα θαμνους κτλ πιστευω θα σε καληψουνε αυταthink
 
Back
Top