Μαγκάλια και Σούβλες

IMGP0066.jpg

μετα απο ενα ΣΚ μεσα,η προσπαθεια για ψαρεμα συνοδευτικε απο ενα καλο τσιπουρο και φυσικα ενα γεματο μαγγαλι....
 
IMGP0068.jpg

και φυσικα συνοδεια απο μια καλη τηγανια πατατες .....
γιασου ρε νικολαααα με την παρεασουυυυ, παντα τετειααα,, και εγω σημερα με ενα φιλαρακιμου πιασαμε θαλασσα σε ενα ταβερνακι ενως φιλουμας, τελικα φωτο δεν πρωλαβα να βγαλω διωτι τα χλαπακιασαμε και μετα ηταν αργααααα,,,,το μενου σκουμπρι καπνιστω,σαγανακια διαφωρα,,χταποδακι κτλ κτλ παντως πηραμε γευσης θαλασινες και οχι μωνο μιας και ειχε η παραλια πωλες γοργονεςςςςςς.my man..love.peng
 
γιασου ρε νικολαααα με την παρεασουυυυ, παντα τετειααα,, και εγω σημερα με ενα φιλαρακιμου πιασαμε θαλασσα σε ενα ταβερνακι ενως φιλουμας, τελικα φωτο δεν πρωλαβα να βγαλω διωτι τα χλαπακιασαμε και μετα ηταν αργααααα,,,,το μενου σκουμπρι καπνιστω,σαγανακια διαφωρα,,χταποδακι κτλ κτλ παντως πηραμε γευσης θαλασινες και οχι μωνο μιας και ειχε η παραλια πωλες γοργονεςςςςςς.my man..love.peng
αυτες τρωγονται οι γλυφονται ;;;.love.
 
τραχανα με ζιγουρι....
πρωτη φορα δοκιμασα, στην καλυβα το μαγειρεψε ο φιλος και εξεσιος μαγειρας πασχαλης
σιγοβρασε στην σομπα και......bbq2
Καλώς τα φρέσκα .:D
Απο καβουρμά πως τα πας ;.sarcastic.
Εγω φίλε μια από τις μέρες αυτές θα μαγειρέψω φάσσες με τραχανά κοκκινιστό και φυσικά με καυτερό μέσα.Μου τη βαρεσε να το δοκιμάσω κι αυτο.
 
Μετά την επιστροφή του Νικόλα ;)
και το τελείωμα της γαμ@ιωσης :D
ήρθε η ώρα να αναστήσουμε το ποστ :p:p
bbq2
Λίγες χοιρινές λαιμού Τριπόλεως
μαζί με λουκάνικο Μεσσηνίας και κοκκινέλι Κορινθίας
θα μας συντροφεψουν για απόψε :D:D
 
Μετά την επιστροφή του Νικόλα ;)
και το τελείωμα της γαμ@ιωσης :D
ήρθε η ώρα να αναστήσουμε το ποστ :p:p
bbq2
Λίγες χοιρινές λαιμού Τριπόλεως
μαζί με λουκάνικο Μεσσηνίας και κοκκινέλι Κορινθίας
θα μας συντροφεψουν για απόψε :D:D
Ωχ αρχίσανε τα όργανα ....
 
Καλώς τα φρέσκα .:D
Απο καβουρμά πως τα πας ;.sarcastic.
Εγω φίλε μια από τις μέρες αυτές θα μαγειρέψω φάσσες με τραχανά κοκκινιστό και φυσικά με καυτερό μέσα.Μου τη βαρεσε να το δοκιμάσω κι αυτο.
καβουρμα εχω οπως παντα στο ψηγειο
και προχθες στην καλυβα εφερε ενας φιλος σπιτικο απο την ξανθη και τον εκανα με χτυπητα αυγα και....ονειρο....
ΑΛΛΑ προχθες ειχαμε και ενα καλο τραπεζι με αγριογουρουνο με λαχανια και κατι ακομα με μανιτατια......ονειρο
και κρασι σουφλιοτικο σπιτικο και αυτο.... χαμοςςςςςςςς
 
Back
Top