Θαυμάζοντας...

Λίγες ακόμη φθινοπωρινές εικόνες για τους φίλους της πρωτεύουσας .

rIBnxnf.jpg


44hN4Nf.jpg


fjcrgf7.jpg
 
Φίλε Δημήτρη να είσαι καλά και να ανεβαίνεις όσο μπορείς στα περήφανα βουνά της πατρίδας σου, να ξαναδένεσαι με τα άρρηκτα νήματα του τόπου σου και της γενιάς σου. Νιώθω ότι οι φάσσες είναι απλά η αφορμή...
 
ενα ωμορφο πρωινο παιζωντας με την ΠΟΙΝΤΕΡΙΝΑΜΟΥ ΝΑΡΑ στο κτημα, το χιονι σημερα μας γονατησε ολη την μερααααα.shake hands..shake hands. fallout the great war ΥΓ το πρωι ταιζωντας τα σκυλια μου περασανε ενα κοπαδακι καμια 30αρια μετρα απο πανωμου χηναρια με ρωτα τον καμπομαςςςς.hair..terror.
 
Δυο φωτογραφίες για να καταλάβετε πως έπεφτε το χιόνι την Παρασκευή στον Εβρο.
Τρομερός αέρας που το χιόνι το έφερνε οριζόντια και σήκωνε απο τα χωράφια και τους χωματόδρομους ,αυτο που είχε ήδη πιάσει απο νωρίς ,στιβαζοντάς το σε μεγάλα ύψη σε κάποια σημεία .

HtJCeKC.jpg


quZKXnO.jpg


Εδω κατι φιλαράκια αδέσποτα ,τα οποία τα τάιζα οταν ήμουν στο σπιτι.
Δυστυχώς αυτό που γίνεται είναι τραγικό. Το χωρίο είναι κοντά στην πόλη και εχει γεμίσει αδέσποτα τα οποία εγκαταλείπουν οι ασυνείδητου δίποδοι γάιδαροι .
Αυτό που μου έκανε εντύπωση με το λυκόσκυλο ήταν η όλη στάση του. Ενω ήταν πεινασμένο , με κοιτούσε στα μάτια και περίμενε να του του δώσω εγώ αυτό που είχα .Δεν ήταν ανυπόμονο ,ούτε ορμούσε πάνω μου να αρπαξει την τροφή.
Μάλιστα όταν το πρωτοείδα ενα πρωί μέσα στο δρόμο ,το λυπήθηκα τόσο που του έδωσα το σάντουιτς που είχα πάρει μαζί μου για όλη μέρα .
Απο κει και πέρα ,λίγο έλειψε να τον πάρω και μαζί μου στην Αθήνα .

gr4xV5t.jpg


C5ZI9Dv.jpg
 
Last edited:
Mια χαρα σκυλια ειναι..ηθελα να ηξερα ποιοι μαλακες τα αφησαν κ σε αυτες τις καιρικες συνθηκες..
Δυστηχως οι περισσοτεροι που περνουν ζωα κ μετα τα βαριουνται δεν μπενουν καν στον κοπο να ρωτησουν αν τα θελει καποιος,εστω ενας τσοπανης..κατι..
Η ευκολη λυση ειναι φορτωμα κ στην ερημια:mad::mad:
 
Δυο φωτογραφίες για να καταλάβετε πως έπεφτε το χιόνι την Παρασκευή στον Εβρο.
Τρομερός αέρας που το χιόνι το έφερνε οριζόντια και σήκωνε απο τα χωράφια και τους χωματόδρομους ,αυτο που είχε ήδη πιάσει απο νωρίς ,στιβαζοντάς το σε μεγάλα ύψη σε κάποια σημεία .

HtJCeKC.jpg


quZKXnO.jpg


Εδω κατι φιλαράκια αδέσποτα ,τα οποία τα τάιζα οταν ήμουν στο σπιτι.
Δυστυχώς αυτό που γίνεται είναι τραγικό. Το χωρίο είναι κοντά στην πόλη και εχει γεμίσει αδέσποτα τα οποία εγκαταλείπουν οι ασυνείδητου δίποδοι γάιδαροι .
Αυτό που μου έκανε εντύπωση με το λυκόσκυλο ήταν η όλη στάση του. Ενω ήταν πεινασμένο , με κοιτούσε στα μάτια και περίμενε να του του δώσω εγώ αυτό που είχα .Δεν ήταν ανυπόμονο ,ούτε ορμούσε πάνω μου να αρπαξει την τροφή.
Μάλιστα όταν το πρωτοείδα ενα πρωί μέσα στο δρόμο ,το λυπήθηκα τόσο που του έδωσα το σάντουιτς που είχα πάρει μαζί μου για όλη μέρα .
Απο κει και πέρα ,λίγο έλειψε να τον πάρω και μαζί μου στην Αθήνα .

gr4xV5t.jpg


C5ZI9Dv.jpg
Παρόλα τα δύσκολα που πέρασαν και περνούν κρατάνε χαρακτήρα σε αντίθεση με τους ανθρώπους , αν έμενες μόνιμα Ήπειρο θα ήταν ότι πρέπει για το κτήμα .
 
Back
Top