Αγγλικό Σέττερ

Οταν επιανε μυρωδια ομως ρε φιλε!
Εντυπωσιακο !
Καρφωνε τα πουλια απο αποστασεις τρελες!
Ειναι επιβλητικό!
Σε κάνει να αισθανεσαι πως φερμαρουν μεχρι και...οι τριχες του!
Ειναι σα να λεει στο θηραμα"Σ'εχω,δεν γλυτωνεις με τιποτα"!!!
Το αλλο ειναι γατισιο...;)
Τα γουσταρω και τα δυο!
Αυτο ομως το αγαλματενιο....
Κορμια,δυναμη που ξεχειλιζει!
Καθομαι και τα χαζευω....
τα πες όλα γιανο!.RESPECT.
 
η αιλουροειδης κινηση. και η επιφυλακτικοτητα ειναι κυρια γνωρισματα της φυλης.
αυτο το κανη να διαφερη και απο τη ςαλλες φυλες φερμας,
αλλους μας ενθουσιαζη αλλους τους αφηνη αδιαφορους.
παντως τα τεελευταια χρονια εγιναν και [εγκληματα]αγωνες ΜΕ .
σεττερ να καλπαζουν ξεφρενα ΄,συναγονοιζομενα ποιντερ ,χωρις να πονταρουν ,παρα μονο με εντολη του κυναγωγου,εφεραν προβληματα στη φυλη.
και το χειροτερο εμφανιζονται και σεττερ ,που ξεχνουν να φερμαρουν.
.shake hands. καλοί οι αγώνες αλλά οι συγκεκριμένοι είναι για το θεαθήναι όλο και ποιο γρήγορα όλο και ποιό μακριά formula 1 και χάθηκε η ουσία.
Προτιμώ αγώνες σε πέρδικα στο βουνό η μπεκατσα, οι ιταλοί διέπραξαν και άλλο ένα έγκλημα έκαναν τις αγγλικές φυλές κόμπακτ σαν γατάκια για να χωράνε στα υπερπληθησμενα από σκυλιά καμιονια τους και να κάνουν περιοδείες στα Βαλκάνια, σκυλιά μικροκαμωμενα με ελαφρύ σκελετό για τρεχάλα.
 
Ευχαριστω πολυ φιλε μακαρι να ειναι καλυτερη η χρονια για την μπεκατσα γιατι απο οτι ακουω δεν πανε και πολυ καλα τα πραγματα στα ορτυκια
Το ορτυκι δυστυχώς το ριμαξε το κασετόφωνο ,μεγάλη πληγή.
 
καλα και τα σεττερ ρε παιδια,,αλα μετα το κυνηγι ορτυκιου σηγουρα πρεπη να τα πας στον ΤΡΥΦΩΝΑ ΣΑΜΑΡΑ.my man..very funny.
εστι ειναι Σακη μετα θελει κομωτηριο αλλιως σου βγαινει το λαδι να βγαλεις τις κολιτσιδες
 
Καλησπερα κυριοι,
Θα ηθελα τα φωτα σας για αυτην την φυλη.
Μου χαρισε ενας πολυ καλος φιλος ενα σεττερ 14 μηνων απο πολυ καλους γονεις μαθημενο να φερμαρει ορτυκια. Το προβλημα του ηταν οτι δεν παει πολυ μακρια(30 μετρα). Για εμενα αυτο δεν ειναι προβλημα. Η βασικη απορια που εχω ειναι αν θα καταφερει να μου κανει απορτ τσιχλες-κοτσυφια και ποσο ευκολο ειναι να χαλασει την φερμα του στα μεγαλυτερα θηραματα. Ειναι ο πρωτος μου σκυλος και θα ηθελα συμβουλες..!
 
Back
Top