Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δ

Δεν γνωριζω εαν το ξυλο ειναι ποιο ανθεκτικο απο το πλαστικο και μαλλον οχι...αλλα για εμενα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο....εγω την σβε 3 την εχω ερωτευτει και οπως σε καθε καινουργιος ερωτας προσφερουμε φροντιδα και προδερμ ετσι και εγω με το μωρο αυτο...ενω η μ2 ειναι ποιο σκηλα....θελει τα χαστουκια της.δεν ξερω αμα με πιανετε τι εννοω!.sarcastic.
Και εγώ καταλαβα:D:D:D Το καλό με το ξύλο είναι ότι και να σου γρατζουνιστει διορθώνεται!!!
 
Και εγώ καταλαβα:D:D:D Το καλό με το ξύλο είναι ότι και να σου γρατζουνιστει διορθώνεται!!!
καλα να μας εχει ο θεος του χρονου να παρω την raffaelo powerbore που εχει ξυλο....θεωρω πως αυτο το οπλο θα γινει η ερωμενη μου!.sex hard..my man.
 
καλα να μας εχει ο θεος του χρονου να παρω την raffaelo powerbore που εχει ξυλο....θεωρω πως αυτο το οπλο θα γινει η ερωμενη μου!.sex hard..my man.
Την έχω επωμισει...δεν με κέρδισε γαμωτο,ενώ η sbe3 είναι το κάτι άλλο...φοβερό ζύγισμα,καλή σκανδάλη... στιβαρό όπλο!
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Υπάρχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από κρυογενη τσόκ της benelli. Παρέλαβα πριν 3 μέρες την raffaello power bore ένα κυνήγι έχω κάνει με 3 άστρα ωραίο μου φάνηκε . Υπάρχει κάποιος να μας πει κατανομές κ. λ. π
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Υπάρχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από κρυογενη τσόκ της benelli. Παρέλαβα πριν 3 μέρες την raffaello power bore ένα κυνήγι έχω κάνει με 3 άστρα ωραίο μου φάνηκε . Υπάρχει κάποιος να μας πει κατανομές κ. λ. π
Πες μας και εσύ Τάκη γιατί δεν ξέρω άλλο παιδί που να την έχει από δω μέσα....ή τουλάχιστον δεν θυμάμαι εγώ κάποιον!πες μας για το ζύγισμα,την σκανδάλη...γενικά εντυπώσεις!
 
Παιδιά εγώ έχω sx3 και με αυτήν κυνηγάω. Στην αρχή είχα θέμα με την sx3 τελικά μην τα πολυλεω βρήκα την ντουφεκια αφού έφτιαξα μέτρα και με ένα brain Bl τσόκ που έκανε απλά παπάδες. Πριν λίγες μέρες αποφάσισα και πήρα την benelli από θέμα βάρους νομίζεις ότι κρατάς αεροβολο από θέμα ντουφεκιας πρώτη φορά που επομισα όπλο πρώτη ντουφεκια με τρία άστρα και έπεσε η τσίχλα στα 40 μέτρα και.. Τώρα θέλετε να το πείτε τυχαία πείτε το.. Άλλη ντουφεκια στα 15 μέτρα βήματα που μέτρησα πάνω κάτω επιτυχία.γι αυτό ρώτησα και εδώ γιατί έχω δει αυτές τις δύο μέρες που κυνηγάω τρελα πράγματα και ακόμα σε καρτερι η περπατητο τσίχλα να δω με μπόλικες ντουφεκιες δεν εχω πάει.
 
Παιδιά εγώ έχω sx3 και με αυτήν κυνηγάω. Στην αρχή είχα θέμα με την sx3 τελικά μην τα πολυλεω βρήκα την ντουφεκια αφού έφτιαξα μέτρα και με ένα brain Bl τσόκ που έκανε απλά παπάδες. Πριν λίγες μέρες αποφάσισα και πήρα την benelli από θέμα βάρους νομίζεις ότι κρατάς αεροβολο από θέμα ντουφεκιας πρώτη φορά που επομισα όπλο πρώτη ντουφεκια με τρία άστρα και έπεσε η τσίχλα στα 40 μέτρα και.. Τώρα θέλετε να το πείτε τυχαία πείτε το.. Άλλη ντουφεκια στα 15 μέτρα βήματα που μέτρησα πάνω κάτω επιτυχία.γι αυτό ρώτησα και εδώ γιατί έχω δει αυτές τις δύο μέρες που κυνηγάω τρελα πράγματα και ακόμα σε καρτερι η περπατητο τσίχλα να δω με μπόλικες ντουφεκιες δεν εχω πάει.
Σε ξένα φόρουμ αναφέρεται πως έχει πιο σφιχτές κατανομές,βάζει πιο πολλά σκάγια στον κύκλο από τις απλές κρύο!Ίσως φίλε σου είναι καλύτερα τα μέτρα,ίσως σου πάει πιο πολύ αυτή η σκανδάλη ακόμα μπορεί και να φταίει πως είναι κάτι καινούργιο και σου δίνει αυτοπεποίθηση παραπάνω!
 
Ναι όντως αυτό με με την πιο πικνη κατανομή στο κέντρο το είδα σε ένα χαρτοκουτο που έριξα στα 35 μέτρα και το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι ότι στα κοντινά θα έχω θέμα. Αλλά έκανα λάθος γιατί το ίδια αποτελέσματα τα είδα και στα15- 20 μέτρα ομοιόμορφη ντουφεκια
 
Επίσης όπως μου επισήμανε και ο φίλος μου ο Νικολής,και για καλύτερη διάτρηση αναφέρει το ιταλικό φόρουμ!Τώρα αν μπορούμε να τα αντιληφθούμε εμείς αυτά,σε κυνήγι τσίχλας είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιοthink
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Υπάρχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από κρυογενη τσόκ της benelli. Παρέλαβα πριν 3 μέρες την raffaello power bore ένα κυνήγι έχω κάνει με 3 άστρα ωραίο μου φάνηκε . Υπάρχει κάποιος να μας πει κατανομές κ. λ. π
Πες μας και εσύ Τάκη γιατί δεν ξέρω άλλο παιδί που να την έχει από δω μέσα....ή τουλάχιστον δεν θυμάμαι εγώ κάποιον!πες μας για το ζύγισμα,την σκανδάλη...γενικά εντυπώσεις!
Το 3* μαμά διαχρονικά στις μπενελι είναι πολύ καλό τσοκ, τοσο στις mobile όσο και στις κρύο. Λογικα επιβεβαιώνεις ότι αυτό ισχυει και στις powerbore
Σε ξένα φόρουμ αναφέρεται πως έχει πιο σφιχτές κατανομές,βάζει πιο πολλά σκάγια στον κύκλο από τις απλές κρύο!Ίσως φίλε σου είναι καλύτερα τα μέτρα,ίσως σου πάει πιο πολύ αυτή η σκανδάλη ακόμα μπορεί και να φταίει πως είναι κάτι καινούργιο και σου δίνει αυτοπεποίθηση παραπάνω!
Τουφεκιά στα 32 μέτρα με powerbore demi choke
Φυσίγγι lambro tordo anniversary 32gr No 9. Έτυχε να την έχω εύκαιρη, για να έχετε μια εικόνα. Ο στόχος είναι 80x75.
Έχει φάει και ένα 6+1 ο πίνακας, θα με συγχωρήσετε για αυτό :p
BX3NwxA.jpg

380 σκάγια μέτρησα
 
Τουφεκιά στα 32 μέτρα με powerbore demi choke
Φυσίγγι lambro tordo anniversary 32gr No 9. Έτυχε να την έχω εύκαιρη, για να έχετε μια εικόνα. Ο στόχος είναι 80x75.
Έχει φάει και ένα 6+1 ο πίνακας, θα με συγχωρήσετε για αυτό :p
BX3NwxA.jpg

380 σκάγια μέτρησα
Το καινούργιο κοντακι κανει καλή δουλειά στην απόσβεση κραδασμών?
 
Τουφεκιά στα 32 μέτρα με powerbore demi choke
Φυσίγγι lambro tordo anniversary 32gr No 9. Έτυχε να την έχω εύκαιρη, για να έχετε μια εικόνα. Ο στόχος είναι 80x75.
Έχει φάει και ένα 6+1 ο πίνακας, θα με συγχωρήσετε για αυτό :p
BX3NwxA.jpg

380 σκάγια μέτρησα

τύφλα να έχει η optima
 
Το καινούργιο κοντακι κανει καλή δουλειά στην απόσβεση κραδασμών?
Κάνει καλή δουλειά, δεν με είχε κουράσει καθόλου πέρυσι στο τσιχλοκυνήγι, ακόμα και σε μέρα που είχα ρίξει 100 φυσίγγια. Παρ'ότι 200 gr πιο ελαφρύ από την 123 raffaello που είχα πριν, πολύ πιο ξεκούραστο όπλο.
 
τύφλα να έχει η optima
Παυλαρα....φοβερή ντουφέκια,όντως!!!Το είχε γράψει και ο Λεωνίδας στο περιοδικό στην παρουσίαση πως είδε καλύτερα πράγματα βλητικα και νομίζω εδώ φαίνεται!!!Βάλε και την διατρηση της benelli στην εξισωση;)
 
οκ μίλησα τηλεφωνικά με Μητσιάλη

η κάννη της Power Bore είναι φτιαγμένη από το τμήμα καννών της Benelli και όχι "δανεική" και εχει πολύ καλά βλητικά αποτελέσματα,,,η Power Bore με την μαυρη βάση μου είπε δεν έχει την ίδια κάννη και είναι όπως όλες τις άλλες,,,από διάτρηση ναι έχει καλή και πολύ καλές ταχύητες,,,πολύ καλό ζύγισμα εργονομία με το κλώτσημα της Benelli αλλά έχει πολύ καλό πέλμα και το διορθώνει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top