Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παρε αποφαση εσυ κι ολα θα παρουν το δρομο τους!:)
Δεν χρειαζεται το Καναβεραλ για να γεμισεις τα φυσιγγια σου....
Αλεξη τι ειναι Καναβεραλ?... που ελεγε και η Σεληνη... Στα προθυρα ειμαι Γιαννη να μπω κι εγω στο κλαμπ, θα παει το αλευρι συννεφο ετσι και το παρω αποφαση!
 
Και ποσα στοιχιζουν τα συνεργα για να γεμιζεις μονος σου? Δεν θα πρεπει να σου δειξει και καποιος πως γινεται? Και εννοειται θα πρεπει να εχεις και χωρο για να στησεις τα σεα και τα μεα...
σωστα στοιχηζουν μερηκες 100νταδες ευρω , αλλα μια φορα τα περνεις , και δεν εχεις μονο οικονομια , αλλα και ποιοτητα ,και σταθεροτητα . Την σημερηνη εποχη Οταν ψαξεις στο ιντερνετ και διαβασεις ορηζμενα πραγματακια , και δεις και μερηκα βιντεο μαθενεις σιγα σιγα , το θεμα ειναι οταν αποφασησης να ασχοληθης να μην το βαλεις κατω , και πανε τσαμπα τα εργαλεια που αγορασες , και τα υλικα , αλλα και παλυ θα βρεις καπιον ιδιογωμοτη να τα πουλησης
 
το ΠΑΝ ειναι να σου αρεσει και να μην το βλεπεις σαν αγκαρια, και θελει χρονο να διαθετης , που στο τελος θα σου αρεσει , και θα πηγενεις κυνηγι , και ας μην εχεις πολυ ορεξη για να ρηχνεις φυσιγγια, για να τα γεμηζεις μετα
 
Αλεξη τι ειναι Καναβεραλ?... που ελεγε και η Σεληνη... Στα προθυρα ειμαι Γιαννη να μπω κι εγω στο κλαμπ, θα παει το αλευρι συννεφο ετσι και το παρω αποφαση!
:D:D
Ειναι το ακρωτηριο απ'οπου εκτοξευει η NASA τους πυραυλους...
 
Ποια προτιμάς Γιώργο???κάνε καμία πρόταση!

Alectoris Speed (Δοκιμασμένα από πολλούς με τις καλύτερες εντυπώσεις)
Ρουμελιώτης (Πολλούς τύπους από 34 μέχρι 36 επίσης με καλές κριτικές)
Fantom (Πολύ αξιόλογα φυσίγγια χωρίς να έχω δοκιμάσει τα 36άρια.)
 
και πρεπει να επιλεξης μαγαζι με φτηνα υλικα , γιατι τα σκαγια τα βρησκης απο 4,5 το κιλο , και αλλου 3,2 το κιλο , και η πυρητηδα εχει μεγαλες διαφορες απο μαγαζι με μαγαζι μεχρι και 9 ευρω το κιλο , καθος και τα υποληπα υλικα
 
Alectoris Speed (Δοκιμασμένα από πολλούς με τις καλύτερες εντυπώσεις)
Ρουμελιώτης (Πολλούς τύπους από 34 μέχρι 36 επίσης με καλές κριτικές)
Fantom (Πολύ αξιόλογα φυσίγγια χωρίς να έχω δοκιμάσει τα 36άρια.)
Και Oscar Γιώργο, τα 36αρια του είναι πολύ καλά.
 
Alectoris Speed (Δοκιμασμένα από πολλούς με τις καλύτερες εντυπώσεις)
Ρουμελιώτης (Πολλούς τύπους από 34 μέχρι 36 επίσης με καλές κριτικές)
Fantom (Πολύ αξιόλογα φυσίγγια χωρίς να έχω δοκιμάσει τα 36άρια.)
Δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κανένα από αυτά,σχεδόν πάντα στα παραπάνω γραμμάρια πήγαινα σε ξένους καταστάσεις αλλά φέτος θα τιμήσω τους δικούς μας!
 
Ακριβώς γι αυτα george.....απλα μ έκανε εντύπωση ο χατακτηρισμός υπερ διασπορας
Εντάξει είναι διασποράς.. ανοίγει καλά αφήνει ένα κενό βέβαια.. κατά τα αλλα και ένα με ελικοειδής διασπορεα είναι εξίσου καλό...
 
Εντάξει είναι διασποράς.. ανοίγει καλά αφήνει ένα κενό βέβαια.. κατά τα αλλα και ένα με ελικοειδής διασπορεα είναι εξίσου καλό...
Ο ελικοειδής πιστεύω πως ίσως είναι και καλύτερος....μπορεί να μην ανοίγουν τόσο πολύ σε πολύ κοντινές αποστάσεις αλλά κρατάνε λίγα μέτρα ακόμη....με τον αποκεντρωτηρα είναι για εξειδικευμένες τουφεκιές από 5 έως 15 μέτρα και αν κάνεις αρκετές τουφεκιές στα 15 θα πάρεις πολλά τραυματισμένα
 
Ο ελικοειδής πιστεύω πως ίσως είναι και καλύτερος....μπορεί να μην ανοίγουν τόσο πολύ σε πολύ κοντινές αποστάσεις αλλά κρατάνε λίγα μέτρα ακόμη....με τον αποκεντρωτηρα είναι για εξειδικευμένες τουφεκιές από 5 έως 15 μέτρα και αν κάνεις αρκετές τουφεκιές στα 15 θα πάρεις πολλά τραυματισμένα
Ο ελικοειδής άνετα σε καλύπτει και κοντά και μακριά πιστεύω... είναι λίγο πιο έμπιστος από τον ανάποδο καθώς έχει στην βάση του ένα μικρό στεφανι που συγκρατεί σκάγια μέσα και του δίνει μέτρα ενώ κοντά λόγο σχήματος ανοίγει γρήγορα και ομοιόμορφα.. τους άλλους με τον σταυρο στο κέντρο και της b&p δε τους έχω ρίξει..
 
Ο ελικοειδής άνετα σε καλύπτει και κοντά και μακριά πιστεύω... είναι λίγο πιο έμπιστος από τον ανάποδο καθώς έχει στην βάση του ένα μικρό στεφανι που συγκρατεί σκάγια μέσα και του δίνει μέτρα ενώ κοντά λόγο σχήματος ανοίγει γρήγορα και ομοιόμορφα.. τους άλλους με τον σταυρο στο κέντρο και της b&p δε τους έχω ρίξει..
Συμφωνώ....με τον σταυρό στο κέντρο έχεις αρκετά μέτρα ακόμη αλλά όχι τόσο μεγάλη διασπορά....
 
Καλησπέρα σας! Σήμερα πήγε ο αδελφός μου να δοκιμάσει μερικά φυσίγγια.και μιας και το συζητάτε εδώ,βάζω δυο τουφεκιές από τα 15 μέτρα,με lambro direct 32gr N9.5 και Ρουμελιωτης διασποράς Ν9.5 32gr.να πω εδώ ότι το Ρουμελιωτης έχει βυσματωση με πλαστικό κυαθιο κανονικό και σταυρο στη μέση.το τσοκ είναι skeet ανάμεσα σε κύλινδρο και 4 άστρα 0,15 περίπου.οπλο blaser F16.να προσθέσω επισης ότι τωρα και 4 χρόνια ρίχνω το direct σαν πρώτο φυσιγγι και μπορώ να πω με σιγουριά ότι πάρολο που έχει αυτή την εμφάνιση στον πίνακα το φυσιγγι είναι φονιάς μέχρι περίπου 20 μέτρα και δεν χαλάει τα πουλιά..εγω το ρίχνω με τσοκ LM και Μ..του είπα να το ξαναρίξει (direct) στον πίνακα με πιο σφιχτό τσοκ,και πιστευω η τρύπα στη μέση θα κλείσει αρκετά..
qUoZmRs.jpg

tEgPEFs.jpg
 
Καλησπέρα σας! Σήμερα πήγε ο αδελφός μου να δοκιμάσει μερικά φυσίγγια.και μιας και το συζητάτε εδώ,βάζω δυο τουφεκιές από τα 15 μέτρα,με lambro direct 32gr N9.5 και Ρουμελιωτης διασποράς Ν9.5 32gr.να πω εδώ ότι το Ρουμελιωτης έχει βυσματωση με πλαστικό κυαθιο κανονικό και σταυρο στη μέση.το τσοκ είναι skeet ανάμεσα σε κύλινδρο και 4 άστρα 0,15 περίπου.οπλο blaser F16.να προσθέσω επισης ότι τωρα και 4 χρόνια ρίχνω το direct σαν πρώτο φυσιγγι και μπορώ να πω με σιγουριά ότι πάρολο που έχει αυτή την εμφάνιση στον πίνακα το φυσιγγι είναι φονιάς μέχρι περίπου 20 μέτρα και δεν χαλάει τα πουλιά..εγω το ρίχνω με τσοκ LM και Μ..του είπα να το ξαναρίξει (direct) στον πίνακα με πιο σφιχτό τσοκ,και πιστευω η τρύπα στη μέση θα κλείσει αρκετά..
qUoZmRs.jpg

tEgPEFs.jpg
Έχεις δίκιο Γιάννη...
Τα αποκεντρωτικά βύσματα τύπου direct...ή του MaxD του Στοκα παλαιότερα...δουλεύουν καλύτερα από 3* και κάτω...με ποιο ανοιχτά υπάρχει ενδεχόμενο να μείνει το κενό αυτό στη μέση...
...οχι πάντα...

Πάντως και του Ρουμελίωτη για διασπορεας σταυρό...μια χαρά άνοιξε...
 
Καλησπέρα σας! Σήμερα πήγε ο αδελφός μου να δοκιμάσει μερικά φυσίγγια.και μιας και το συζητάτε εδώ,βάζω δυο τουφεκιές από τα 15 μέτρα,με lambro direct 32gr N9.5 και Ρουμελιωτης διασποράς Ν9.5 32gr.να πω εδώ ότι το Ρουμελιωτης έχει βυσματωση με πλαστικό κυαθιο κανονικό και σταυρο στη μέση.το τσοκ είναι skeet ανάμεσα σε κύλινδρο και 4 άστρα 0,15 περίπου.οπλο blaser F16.να προσθέσω επισης ότι τωρα και 4 χρόνια ρίχνω το direct σαν πρώτο φυσιγγι και μπορώ να πω με σιγουριά ότι πάρολο που έχει αυτή την εμφάνιση στον πίνακα το φυσιγγι είναι φονιάς μέχρι περίπου 20 μέτρα και δεν χαλάει τα πουλιά..εγω το ρίχνω με τσοκ LM και Μ..του είπα να το ξαναρίξει (direct) στον πίνακα με πιο σφιχτό τσοκ,και πιστευω η τρύπα στη μέση θα κλείσει αρκετά..
qUoZmRs.jpg

tEgPEFs.jpg
Ο ρουμελιοτης εχει διασπορεα καρδαρα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top