Αγριόχοιρος

Μπράβο Ωρε γουρουνοφάγοι!! Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά με ασφάλεια πάντα και πολλές καρπωσεις!
Σεφτε έκανε και ο πατέρας μου ένα 90αρακι καπρι αλλά ήταν μόνος για λαγό και γαμηθηκε να το πάει στο αμάξι.... Δεν πειράζει θα κοιμάται πιο εύκολα τα βράδια για καμιά βδομάδα από τη γυμναστικη:D:D
 
Και εμεις βαρέσαμε ένα 20αράκι σήμερα και κάναμε σεφτέ, καθώς χθες τα γουρούνια είχαν φύγει εκτός παγάνας.
Δε βοηθάει καθόλου όμως ο καιρός ρε παιδιά. Πιάνει πάρα πολύ ζεστή από τις 10, και τα σκυλιά είναι εξουθενωμένα και έτσι το κυνήγι σταματάει εκεί σε αντίθεση με τον χειμώνα που συνεχίζεται μέχρι το απόγευμα.

Καλή συνέχεια σε όλους και μπράβο για τις επιτυχίες σας!
ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΓΚΕΣ.
 
Εμείς χθες εντοπίσαμε ένα μεγάλο κοπαδι και καταφέραμε να πάρουμε δεκα ζώα εκ των οποίων τα τέσσερα είχα την τύχη να τα πάρω εγώ. Σήμερα δυστυχώς τα γουρούνια μας έβγαιναν εκτός παγανας κ έτσι γυρίσαμε άπραγοι στα σπίτια μας.
 
Σημερα εκανε σεφτε και η παρεα μου..απο το πρωι επαιζαν αρκετα ζωα στο μερος μας ενα καπρι βγηκε στον αρχηγο και το πηρε και μετα αλλο ενα κοπαδι κυνηγηθηκε και μια σκροφα ξεκοψε απο το κοπαδι και ξαναπερασε απο τον αρχηγο που την πηρε και αυτη..το μονο ασχημο ηταν οτι και τα δυο επεσαν μεσα σε ρεματια αποτομη και επιστρατευτηκε εργατης για να τα τραβηξουν πανω..επαιτε συνεχεια
Μπράβο στην ομαδα!
 
Σημερα εκανε σεφτε και η παρεα μου..απο το πρωι επαιζαν αρκετα ζωα στο μερος μας ενα καπρι βγηκε στον αρχηγο και το πηρε και μετα αλλο ενα κοπαδι κυνηγηθηκε και μια σκροφα ξεκοψε απο το κοπαδι και ξαναπερασε απο τον αρχηγο που την πηρε και αυτη..το μονο ασχημο ηταν οτι και τα δυο επεσαν μεσα σε ρεματια αποτομη και επιστρατευτηκε εργατης για να τα τραβηξουν πανω..επαιτε συνεχεια

τέσσερα σημερα η παρεα μας 3 ο αδερφός μου και 1 ο πατέρας μου!!
Μπραβο σας και καλη συνεχεια
 
Μπράβο σε όλους τους γουρουνάδες για τις εξόδους, τις ανταποκρίσεις και φυσικά για τις επιτυχίες!

Ως άνθρωπος που αγαπώ την ήπαιθρο, αν και δυστυχώς δεν ζω σε αυτήν, αντιμετωπίζω τους γουρουνοκυνηγούς ως κυνηγούς επιβλαβών που εκτός από το χόμπι τους κάνουν και καλό, γιατί τα αγριογούρουνα είναι πλεόν μάστιγα με πολύ αρνητικές συνέπειες σε άλλα θηράματα και στις καλλιέργειες και χαίρομαι όποτε τους βλέπω και για τις επιτυχίες τους.

Δεν μπορώ φυσικά να μην αναφέρω και κάποιες αρνητικές συμπεριφορές τους προς τη φύση, άλλους κυνηγούς και ξένες περιουσίες, αλλά τις έχω εντοπίσει κυρίως σε "νεόκοπους" κρεατοσυλλέκτες, παρά σε βέρους κυνηγούς του είδους με παράδοση...

Καλή συνέχεια! Και στα ταίρια τους! Από Τετάρτη σε ΣΚ μη τα αφήνετε σε ησυχία...
 
Last edited:
Εμείς χθες εντοπίσαμε ένα μεγάλο κοπαδι και καταφέραμε να πάρουμε δεκα ζώα εκ των οποίων τα τέσσερα είχα την τύχη να τα πάρω εγώ. Σήμερα δυστυχώς τα γουρούνια μας έβγαιναν εκτός παγανας κ έτσι γυρίσαμε άπραγοι στα σπίτια μας.

Oooo Mιχάλη. Τι δράμια έριξες;
 
Back
Top