Φυσίγγια για την πέρδικα

Προς του ειδικους των φυσσιγγειων , για μπενελλα θελω την γνωμη σας σε ν6 για ζεστο καιρο σε νορμαλ γραμμαρια 32-33 τι εχετε να μου πρωτεινεται; ευχαριστω
kentayros μαλινη ταπα ν6 η lambro feltro σε ν7 εγγυηση στην περδικα.
 
Χρόνια το σκέφτομαι να το δοκιμάσω και εγώ Νικολη και ακόμα δεν έτυχε, πιστεύω θα είναι ιδανικο.


και εγω επειδι πηγενο με ενα πλαγιοκανο bereta paralero 486 66cm κανη λεται τουλαχιστον για το προτο καιρο οπου εχει ζεστες να καταληξω εκει;
 
Καλημέρα στην παρέα,
αν και απέχω συνειδητά πλέον από την πέρδικα όταν την κυνηγούσα προ δεκαετίας με τον πατέρα και είχα το δικανάκι μου έβαζα 8αρι δεξιά και 7αρι στην αριστερή για κανένα λαγό και αργότερα που κρύωνε ο καιρός στα μέσα Οκτώβρη έβαζα 7αρι και 5αρι αλλά επιδή δεν το έψαχνα έπαιζα στα 36γρ. Σήμερα αν θα πήγαινα θα επέλεγα ένα αξιόπιστο 32αρι σε Νο7 και 34αρι σε Νο6.
 
Χρόνια το σκέφτομαι να το δοκιμάσω και εγώ Νικολη και ακόμα δεν έτυχε, πιστεύω θα είναι ιδανικο.
Και εγώ θέλω να τα δοκιμάσω Κωνσταντίνε διαβάζω τα καλύτερα από τους Ιταλούς.
Φασιανό, πέρδικα για πρώτο φυσίγγι με δεύτερο το classica.
Παρόλο που είναι πολύ μαλακά 560-580bars, υποψιάζομαι ότι τα ημίσκληρα σκάγια κάνουν τρομερή δουλειά στα θηράματα με σκληρό δέρμα.
 
Και εγώ θέλω να τα δοκιμάσω Κωνσταντίνε διαβάζω τα καλύτερα από τους Ιταλούς.
Φασιανό, πέρδικα για πρώτο φυσίγγι με δεύτερο το classica.
Παρόλο που είναι πολύ μαλακά 560-580bars, υποψιάζομαι ότι τα ημίσκληρα σκάγια κάνουν τρομερή δουλειά στα θηράματα με σκληρό δέρμα.
Όποιο φυσιγγι έχω δοκιμάσει με diana Νικολη μου άφησε άριστες εντυπώσεις εκτός από ενα,δύο .
 
Το καινούργιο το διαφανές η το παλιό το πρασινο;
Γεια σου Βαγγέλη και συγνωμη για την καθυστέρηση, το παλιό πράσινο λεω το καινούργιο δεν αξιώθηκα να το ρίξω ακόμα. Για μένα προσωπικά ότι καλύτερο και δοκιμασμένο σε πολλά διαφορετικά όπλα.
Και το superfelt της ίδιας εταιρίας φυσιγγαρα, από ότι είδα κυνηγάς με ποζε baikal και την 303, με το δεύτερο τα έχω ρίξει και της ταιριάζουν.
 
Γεια σου Βαγγέλη και συγνωμη για την καθυστέρηση, το παλιό πράσινο λεω το καινούργιο δεν αξιώθηκα να το ρίξω ακόμα. Για μένα προσωπικά ότι καλύτερο και δοκιμασμένο σε πολλά διαφορετικά όπλα.
Και το superfelt της ίδιας εταιρίας φυσιγγαρα, από ότι είδα κυνηγάς με ποζε baikal και την 303, με το δεύτερο τα έχω ρίξει και της ταιριάζουν.

Δεν πειραζει...Με αυτά πήγα στην έναρξη ...ότι καλύτερο έχω ρίξει (πρασινα)...με την 303 έριξα....ειναι λίγο ακριβά
 
Γεια σου Βαγγέλη και συγνωμη για την καθυστέρηση, το παλιό πράσινο λεω το καινούργιο δεν αξιώθηκα να το ρίξω ακόμα. Για μένα προσωπικά ότι καλύτερο και δοκιμασμένο σε πολλά διαφορετικά όπλα.
Και το superfelt της ίδιας εταιρίας φυσιγγαρα, από ότι είδα κυνηγάς με ποζε baikal και την 303, με το δεύτερο τα έχω ρίξει και της ταιριάζουν.
Δεν πειραζει...Με αυτά πήγα στην έναρξη ...ότι καλύτερο έχω ρίξει (πρασινα)...με την 303 έριξα....ειναι λίγο ακριβά

Άμα βάλετε να αβαταρ σας μαζί φτιάχνεται ένα ωραίο ζευγάρι πέρδικες!
 
Δεν πειραζει...Με αυτά πήγα στην έναρξη ...ότι καλύτερο έχω ρίξει (πρασινα)...με την 303 έριξα....ειναι λίγο ακριβά
Αξίζει στην πέρδικα πιστεύω Βαγγέλη πολύ ταλαιπωρία μέχρι να την συναντήσεις και εκείνη την ώρα θέλεις ότι καλύτερο .
Άμα βάλετε να αβαταρ σας μαζί φτιάχνεται ένα ωραίο ζευγάρι πέρδικες!
.sarcastic. Είναι λεβεντιά Μάνο αυτό το πουλί.
upload an image
 
Back
Top