Ήθος, αξίες και άγραφοι νόμοι στο κυνήγι

Στον άνθρωπο είναι όλα αυτά... Εδώ την πρώτη μερα έξω απ τη Λαμία που είχαμε πάει παρέα εγώ ό πατέρας κι ο Μάκης από εδώ, είχαμε κάνει ένα τρίγωνο 100 μετρων και ήρθε ενα ς κι έκατσε στη μέση στο κενό χωράφι σαν την καλάμια στον κάμπο.. Ό άνθρωπος δε σκέφτηκε ότι είχε 3 άτομα γύρω του στα 50 μέτρα. Εγώ δεν μπορούσα να του πω τίποτα γέλαγα μόνο. Κάποια στιγμή που πέρασε ένα τρυγονι και το τουφέκισαμε την έκανε σιγά σιγά. Βασικά πιστεύω ότι περισσότερο σκέφτηκε ότι εκει που καθόταν δεν μπορούσε να τουφέκισει παρά ότι κινδύνευε από 3 όπλα. Τι να πεις...
 
Φυσικά και δεν ειναι ανάγκη να υπάρχει πάντα ένας μαλάκας γιατι συνήθως υπάρχουν πολλοί........
...................Αντιλαβού ; .yel.
Όχι.....πολύ αγγελικά πλασμένη η ιστορία σου. Οι πολλοί μαλάκες δεν φάνηκαν στην δική σου περίπτωση; :cool:
 
Όχι.....πολύ αγγελικά πλασμένη η ιστορία σου. Οι πολλοί μαλάκες δεν φάνηκαν στην δική σου περίπτωση; :cool:

Τι δεν κατάλαβες να στο αναλύσω περισσότερο. Με το ..." πολύ αγγελικά πλασμένη η ιστορία σου " που μου γράφεις , είναι σαν να μου λες ότι ψεύδομαι.
Αν θέλεις να πεις κάτι ,που θέλεις ,πες το ευθέως να το συζητήσουμε.
 
Τι δεν κατάλαβες να στο αναλύσω περισσότερο. Με το ..." πολύ αγγελικά πλασμένη η ιστορία σου " που μου γράφεις , είναι σαν να μου λες ότι ψεύδομαι.
Αν θέλεις να πεις κάτι ,που θέλεις ,πες το ευθέως να το συζητήσουμε.
Καταρχήν μην μου αρπάζεσαι εμένα .yel..
Κατά δεύτερον....μας δουλεύεις ρε Μήτσο;
Τι εννοείς δεν έγινε κατάληψη κανενός χώρου; Πώς δηλαδή να καταλάβεις το νερό;
Και η κατασκήνωση....ποιο έξω, τι ρόλο βάραγε;
Φυσιοδιφικού χαρακτήρα ήταν η κατασκήνωση;
Δηλαδή αν εγώ με κάποιο τρόπο μπορούσα να μείνω ένα 24ωρο μέσα στο νερό, θα πέρναγα από μπροστά σας, θα πήγαινα στο πόστο που θα καθόσουν την άλλη μέρα και θα με καλωσορίζατε κιόλας;
Φυσικά και πρόκειται για κατάληψη.
Θέλεις κάτι ποιο ευθύ από αυτό; :cool:
Ποτέ δεν κατηγόρησα την κατασκήνωση. Είναι ωραία φάση.
Αλλά να ξέρουμε και τι λέμε.....
 
Δεν αρπάζομαι και νομίζω ξηγήθηκα ευθέως χωρίς υπονοούμενα και θα το ξαναπώ.
1. Η κατασκήνωση ήταν τουλάχιστον 400μ από τα καρτέρια.Τα παιδιά έτσι το κάνουν καθε χρόνο για τον χαβαλέ και για να είναι πιο κοντά το πρωί.
2. Ναι ,αν κάποιος ερχόταν στις 4 το ξημέρωμα και περνούσε μέσα καλά θα έκανε και θα εδικαιούτο να κάτσει όπου γουστάρει.
3. Και φυσικά δεν πρόκειται για κατάληψη τόπου κυνηγίου αφου το σημείο ήταν σε μέρος με βλάστηση και έξω από τον βάλτο.Ηταν απλά μια κατασκήνωση .Υπάρχει μεγάλη διαφορά του ενός με του άλλου και από κει ξεκίνησε ολη η κουβέντα.
 
Καλώς Μήτσο.
Η συγκεκριμένη κατασκήνωση ήταν διαφορετική από τις άλλες.
Οι άλλες είναι οι κακές, αυτή είναι η καλή.
Απλά δεν συμφωνώ να γκρινιάζουμε για τα πάντα και για επί παντός επιστητού.
Εγώ προσωπικά και τις κατασκηνώσεις γουστάρω και τα παντά. Έχω φάει το γαμήσι 2 μερονυχτα μέσα στον ήλιο και στο κουνούπι, με βρήκες εδώ, πήγαινε κάπου αλλού.
Απλά διαφωνώ στο ότι όλοι οι άλλοι είναι οι μαλάκες, εκτός από εμάς.
 
Είναι μη σου λαχει να πέσει ο ηλίθιος πάνω σου.
Πριν χρόνια είχα πάει για έναρξη σε ένα χωριό προς τα νότια, πήγα σχεδόν στα χαμένα μιας και δεν είχα εικόνα από πορείες τρυγονιων, κάθησα σε μια συστάδα απο λεύκες . Αξημέρωτα ακόμα στα 150 μέτρα αριστερά μου ήταν μια παρέα που εκ των υστέρων αποδείχτηκε πως είχαν ταΐσει το μέρος εκεί, ξαφνικά λίγο πριν φεξει κατέβηκαν δύο αμάξια και παρκαραν λίγο πιο μπροστά από τους άλλους . Πήγε το γαμοσταυρηδι και το βρυσιμο σύννεφο, λέω μέσα μου αυτοί σίγουρα θα πιαστούν στα χέρια αλλά την λύση εδώσε ένας από τη παρέα που είχαν ταΐσει....έσκασε δύο από αυτά που πουλάνε στο jumbo για τα γενέθλια με τα κονφετί και το μέρος έγινε λάμπα, το τι γέλιο έριξα δεν λέγεται. Τελικά δεν κυνήγησε κανένας τους εκεί, εντύπωση μου έκανε πως τα τρυγόνια μόλις πλησίαζαν και έβλεπαν τα κονφετί, που λαμπιρηζαν από τον ήλιο, έκαναν μεταβολή και έφευγαν από πολλά μέτρα μακριά.
Να σημειώσω πως οι δύο παρεες ήταν από το ίδιο χωριό.
 
Όλα καλά ρε φίλε αυτά που λες, αν και δεν είναι ανάγκη να υπάρχει πάντα ένας μαλάκας.
Για πες μας όμως, πέρσι αν θυμάμαι καλά είχες βάλει φώτος από την έναρξη του παπιού. Αν θυμάμαι καλά, υπήρχε κατασκήνωση από τις προηγούμενες μέρες, με ψησιματα την παραμονή κτλ.....ωραία πράγματα. Εκεί λοιπόν, πως είχε δουλέψει το σύστημα; Ήρθαν άλλοι, δεν ήρθαν άλλοι, τι ακριβώς έγινε;
Γιώργο να σου απαντήσω εγώ που κάθε χρόνο είμαι εκεί....η σκηνή στήθηκε σε άσχετο σημείο από τον βάλτο πράγμα που σημαίνει ότι αν κάποιος έπιανε το καρτέρι μου το υποτιθέμενο δεν θα μπορούσα να του πω κάτι....ο λόγος που στήσαμε το σκηνικό είναι περισσότερο εθιμοτυπικό και το κάνουμε κάθε χρονιά για λόγους παράδοσης περισσότερο....και εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι με σκηνές φάντασμα που δεν υπάρχει κανείς...τώρα αν κάποιος στήσει σκηνή και έχει τον χρόνο να φάει μέρες έξω στην εξοχή για να έχει ένα καλό καρτέρι μέγια του και με χαρά του για την ταλαιπωρία του
 
Καλώς Μήτσο.
Η συγκεκριμένη κατασκήνωση ήταν διαφορετική από τις άλλες.
Οι άλλες είναι οι κακές, αυτή είναι η καλή.
Απλά δεν συμφωνώ να γκρινιάζουμε για τα πάντα και για επί παντός επιστητού.
Εγώ προσωπικά και τις κατασκηνώσεις γουστάρω και τα παντά. Έχω φάει το γαμήσι 2 μερονυχτα μέσα στον ήλιο και στο κουνούπι, με βρήκες εδώ, πήγαινε κάπου αλλού.
Απλά διαφωνώ στο ότι όλοι οι άλλοι είναι οι μαλάκες, εκτός από εμάς.

Γιατί δεν διαχωρίζεις ,τον μαλάκα που θα αφήσει ένα σκαμπό και θα ρθει το πρωί φρέσκος απο το κρεβάτι του να διεκδικήσει τη θέση .
Γιατί δεν διαχωρίζεις αυτόν που θα στήσει τη σκηνή του στο μέρος που θα κυνηγήσει ,θα σηκωθεί πριν το χάραμα θα μαζέψει και θα ναι στο καρτέρι που έπιασε όλη νύχτα.
Γιατι δεν διαχωρίζεις αυτόν που στήνει μια φυλαχτρα και κανει το μέρος δικο του .
Γιατί δεν διαχωρίζεις αυτόν που κατασκηνώνει πιο μακριά από τον κυνηγότοπο και δεν διεκδικεί κανένα πόστο.Θα πάει στο χάραμα η πιο πριν και θα κάτσει εκεί που θέλει .
Είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες ;
Και αν διάβασες καλά ,εγώ αναφέρθηκα στους μαλάκες που έρχονται το πρωί και στήνονται μπροστά σου σαν κλαρινογαμπροί ενώ είσαι στο καρτέρι .
Σχολίασα αυτούς που φτιάχνουν μια φυλαχτρα και νομίζουν ότι αποκτούν ιδιοκτησία.Δεν μίλησα ποτέ για καλή και κακή κατασκήνωση .
Ουδέποτε στα 34 χρονιά που βγάζω άδεια δεν πήγα στο καρτέρι και ενώ βρήκα άλλον ,να θελω ή να απαιτήσω να κάτσω εγω .Αντιθέτως προτιμώ να να είμαι μόνος και με λιγότερα.
Αν δε σε πείθω οκ.ας το σταματήσουμε εδω.
 
Εγω δεν θεωρω κακο να κατασκηνωσει καποια παρεα για να πιασει το μερος. Εχει το γουστο του και δεν μπορει να τους πει τιποτα κανεις. Πουστικο θεωρω πως ειναι να στησει καποιος εξοπλισμο και αυτος να λειπει θεωρωντας οτι με αυτον τροπο εχει καταλαβει το μερος...
 
....τώρα αν κάποιος στήσει σκηνή και έχει τον χρόνο να φάει μέρες έξω στην εξοχή για να έχει ένα καλό καρτέρι μέγια του και με χαρά του για την ταλαιπωρία του
Αυτό ξαναπές το....!
Ωστόσο κατασκήνωση μέσα στον βάλτο και όποιος ξέρει, ξέρει τι σημαίνει κατασκήνωση στον βάλτο 12 ή 13 Σεπτεμβρίου...μέσα στον καύσωνα και στο κουνούπι, μόνο για λόγους παράδοσης, εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Δεν χρειάζεται όμως να το αναλύσουμε άλλο.
Πάντως και την σκηνή πρέπει να ξέρεις πού θα την στήσεις γιατί μπορεί να έρθει ο άλλος και να σου πει....το χωράφι είναι δικό μου.
Εκεί τι γίνεται;
 
Γιατί δεν διαχωρίζεις ,τον μαλάκα που θα αφήσει ένα σκαμπό και θα ρθει το πρωί φρέσκος απο το κρεβάτι του να διεκδικήσει τη θέση .
Γιατί δεν διαχωρίζεις αυτόν που θα στήσει τη σκηνή του στο μέρος που θα κυνηγήσει ,θα σηκωθεί πριν το χάραμα θα μαζέψει και θα ναι στο καρτέρι που έπιασε όλη νύχτα.
Γιατι δεν διαχωρίζεις αυτόν που στήνει μια φυλαχτρα και κανει το μέρος δικο του .
Γιατί δεν διαχωρίζεις αυτόν που κατασκηνώνει πιο μακριά από τον κυνηγότοπο και δεν διεκδικεί κανένα πόστο.Θα πάει στο χάραμα η πιο πριν και θα κάτσει εκεί που θέλει .
Είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες ;
Και αν διάβασες καλά ,εγώ αναφέρθηκα στους μαλάκες που έρχονται το πρωί και στήνονται μπροστά σου σαν κλαρινογαμπροί ενώ είσαι στο καρτέρι .
Σχολίασα αυτούς που φτιάχνουν μια φυλαχτρα και νομίζουν ότι αποκτούν ιδιοκτησία.Δεν μίλησα ποτέ για καλή και κακή κατασκήνωση .
Ουδέποτε στα 34 χρονιά που βγάζω άδεια δεν πήγα στο καρτέρι και ενώ βρήκα άλλον ,να θελω ή να απαιτήσω να κάτσω εγω .Αντιθέτως προτιμώ να να είμαι μόνος και με λιγότερα.
Αν δε σε πείθω οκ.ας το σταματήσουμε εδω.
Τι να διαχωρίσω; Το αυτονόητο;
Ωστόσο για να τα λέμε και όλα ως έχουν. Η μαλακισμένη περίπτωση που συμφωνούμε όλοι, για γκιουμέδες και κατασκηνώσεις φαντάσματα, δεν διαφέρουν και πολύ στα δικά μου τα ματια από τις κατασκηνώσεις με τις βάρδιες.
Στην δική σου περίπτωση είχατε βάρδιες Δημήτρη;
 
Τι να διαχωρίσω; Το αυτονόητο;
Ωστόσο για να τα λέμε και όλα ως έχουν. Η μαλακισμένη περίπτωση που συμφωνούμε όλοι, για γκιουμέδες και κατασκηνώσεις φαντάσματα, δεν διαφέρουν και πολύ στα δικά μου τα ματια από τις κατασκηνώσεις με τις βάρδιες.
Στην δική σου περίπτωση είχατε βάρδιες Δημήτρη;
Όχι βρε τι βάρδιες....φαγητό ύπνο και ξυπνητήρι.....
 
Ουδέποτε στα 34 χρονιά που βγάζω άδεια δεν πήγα στο καρτέρι και ενώ βρήκα άλλον ,να θελω ή να απαιτήσω να κάτσω εγω .Αντιθέτως προτιμώ να να είμαι μόνος και με λιγότερα.
Αν δε σε πείθω οκ.ας το σταματήσουμε εδω.
Τελείως άσχετη με την κουβέντα μας η παραπάνω σου δήλωση. Λίγο μελό βέβαια αλλά τελείως άσχετη....:cool:
 
Κακο δεν ειναι να πας και να κατασκηνώσεις καπου στην Στο κυνηγι.Ειτε για την φαση ειτε για να κρατησεις το καρτερι.Αν αντεχεις να κοιμηθεις στην φυλαχτρα με γεια σου και χαρα σου.Δεν νομιζω οτι εχει αντίρρηση καποιος επ αυτου.Εκει που συμφωνουμε ομως ολοι ειναι οτι δεν μπορει ενα σκαμπο η ενα κοματι μουσαμας να πιανει το καρτερι.Ουτε εκεινα τα πονηρα που παει ενας και θελει να πιασει 5 καρτερια για τα φιλαρακια του που θα ερθουν φρεσκαδουρα μετα.Ειναι κομικοτραγικο να ειμαι καπου στις 5 το πρωι απικο αλλα να πρεπει να φυγω διοτι ενα κομματι πανι δινει το δικαιωμα σε καποιν να ερθει εκει κατα τις 7..
Δυστυχως ομως ολα αυτα υπαρχουν σε πολυ μεγαλο βαθμο και οι μαλακες που λεει ο Μητσος ολο και περισευουν..
 
Δεκεμβριος 2009 βρισκομαι στον Εβρο για κυνηγι φιλοξενουμενος σε φιλικο σπιτι ντοπιων κυνηγων
Υδροβια δεν ειχα ξανα κυνηγησει ποτε στην ζωη μου πληρης μεσανυχτα
Ξεκινησαμε το επομενο πρωινο για χηναρια μιας και υπηρχε πληροφορια για μπασιμο πουλιων
Φτασαμε στο σημειο γυρω στις 05.30 δεν υπηρχε ψυχη
Πιασαμε τα καρτερια αναμενοντας να ξημερωσει
Μετα απο μιση ωρα εμφανιζονται ορδες αυτοκινητων πρεπει να ηταν γυρω στα 10
Πιστεψα οτι θα τραβηχτουν ποιο διπλα απο τα καρτερια μας
Αμ δε
Γυρω στα 20 ατομα ηρθαν και μας καβαλησαν μιλαμε για αποστασεις γυρω στα 20 μετρα απο δπλα μας σαν να μην ετρεχε τιποτα
Μαγκες τους ρωτησα εδω θα κυνηγησετε ?
Και βεβαια εδω ειναι το καρτερι μας
Ναι αλλα ειναι πιασμενο απο εμας
Δεν πειραζει υπαρχει χωρος για ολους μας
Το τι ακολουθησε δεν περιγραφεται
Τουφεκιες σε αποστασεις ανω 80-100 μετρων και πολλες φορες κατα ριπας ενω τα πουλια αλλαζαν πορεια πριν καν προλαβουν να κανουν την εμφανιση τους
Καποια στιγμη με πλησιαζει ενας τυπος απο την συγκεκριμενη παρεα
Φιλαρακι βγαλε το γιλεκο γιατι βλεπουν οι χηνες το πορτοκαλι και αλλαζουν πορεια
Φιλε του λεω απο εμενα αλλαζουν πορεια η απο τους αλλους που βαρανε τα πουλια στα 100 μετρα και δεν τα αφηνουν να στρωσουν ?
Σηκωθηκε και εφυγε αφου ηταν κοινη παρεα
Το αποτελεσμα ?
Ενα κουλουρι για ολους μας
Αρχοντες αυτο δεν ειναι κυνηγι ποιο πολυ για σκορποχωρι θυμιζει
Το κυνηγι εχει αγραφους νομους που πρεπει να τηρουνται κατα γραμμα
και μεσα σε αυτους ειναι ο σεβασμος και η αλληλεγγυη
διαφορετικα ας κρεμασουμε τα οπλα και ας αραξουμε στο σπιτι μας να χαζευουμε το χαζοκουτι
 
Το τρυγονακι αν και τοσο ομορφο θηραμα, εχει την ατυχια να συνοδευει αναγκαστικα την περιοδο μεχρι τις 15 Σεπτεμβρη που δεν υπαρχει κανενα αλλο θηραμα...
Το αποτελεσμα?
Καθε καρυδιας καρυδι στον κυνηγοτοπο...
Παντου κ παντα θα υπαρχουν αυτοι που δεν εχουν καμια αξιοπρεπεια κ σε οποιαδηποτε αλλη φαση της ζωης τους χωρις οπλο θα ηταν για φτυσιμο κ σφαλιαρες, αλλα τον χειμωνα σκορπιζουν σε ολους τους κυνηγοτοπους, το καλοκαιρι συσσωρευονται στο τρυγονι...
Επειδη τα περασματα του τρυγονιου τα κυνηγαω πολυ φανατικα κ με μεγαλο παθος ολα τα χρονια που κυνηγαω, αυτα που εχω ζησει στο τρυγονι σε κανουν πραγματικα πυραυλο...
Καποτε με τους μαλακες που κανουν σφηνες χαλιομουν κ εφευγα, πλεον ειναι περιπτωσεις που δεν μπορω να το κανω αυτο...
Ναι εχετε δικιο, οταν ο αλλος δεν ξερεις τι ειναι κ κραταει οπλο, καλυτερα να επικρατει ο πιο ψυχραιμος κ ο πιο εξυπνος, αλλα...
ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΕΝΑ Γ@ΜΗΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ κ δεν μπορει ο αλλος να στην υποβιβαζει...
Δεν μπορει να ξεκιναω εγω 2 τη νυχτα απο Καλαματα,να ταξιδευω δυο ωρες στον κωλοδρομο, να ειμαι στις 4 στη Μανη στο καρτερι, να περιμενω 2,5 ωρες να ξημερωσει κ να ερχεται ο αλλος 6κ 20 να καθεται 20 μετρα μπροστα σου κουτοπονηρα, να στο παιζει τσαμπουκας κ τρελιτσα κ να μην φευγει κ να κανεις το μαλακα εσυ... Ειναι θεμα αξιοπρεπειας κ σεβασμου... Αυτοι θελουν πατημα στο λαιμο, δεν μπορω ρε μαγγες να τα καταπινω αυτα κ να φευγω...
Θα σεβαστω οποιον με σεβεται, ας ερθει να μου πει "αδελφε αργησα, δεν εχω καπου να κατσω" να του πω ελα διπλα να τουφεκαμε μαζι, αλλα μην ερθει κ μου το παιζει τρελιτσα γιατι ειναι βεβαιο που δεν θα κυνηγησει, δοξα το θεο τον εχω βρει τον τροπο...

Προσοχη λοιπον... Ναι γιατι δεν αξιζει για ενα δυο πουλια να τσακωνεσαι, μια τριχα απο το απαυτο μας ειναι, αλλα για την αξιοπρεπεια αξιζει... Βρισκουν κ τα κανουν...
 
Ενώ σου εξηγώ κι εγώ και ο Κώστας πως είχε η κατάσταση , το συνεχίζεις και με ρωτάς αν φυλάγαμε βάρδιες και σκοπιές.
Ειλικρινά ρε Γιώργο δεν καταλαβαίνω γιατι θελεις να πάρεις την απάντηση που θα σε ικανοποιήσει, ενώ δεν είναι ετσι.
Το βραδυ εμφανίστηκαν κι άλλοι ,όπως είπα ,που φαγαμε και ήπιαμε μαζί και κοιμήθηκαν κι αυτοί διπλα μας μεσα στα αυτοκίνητά τους.
Και το ξαναλεω οτι εγω δεν αναφέρθηκα σε καμιάς μορφής κατασκήνωση.
Πρέπει να αποδείξεις κάτι ή πρεπει εγω να συνεχίζω να δίνω διευκρινήσεις σε στιλ απολογίας για αποδείξω οτι δεν ειναι ετσι ; δεν το καταλαβαίνω.
Παρ όλα αυτα νομίζω ότι θέλεις να οδηγήσεις την κουβέντα καπου αλλού ,συνεχίζοντας .....
Όχι.....πολύ αγγελικά πλασμένη η ιστορία σου. Οι πολλοί μαλάκες δεν φάνηκαν στην δική σου περίπτωση; :cool:
Με αυτα που γράφεις εδω ,ακόμη και ο ποιο αδαής να ήμουνα θα καταλάβαινα οτι εννοείς πως στη συγκεκριμένη περίπτωση οι μαλάκες ήμασταν εμείς.
Γιατί ; παρενοχλήσαμε καποιον ; διώξαμε τους άλλους που ήρθαν διπλα μας ; η φυλάγαμε σκοπιές μην περάσει κανεις μεσα ;

Καλώς Μήτσο.
Η συγκεκριμένη κατασκήνωση ήταν διαφορετική από τις άλλες.Οι άλλες είναι οι κακές, αυτή είναι η καλή.
Απλά δεν συμφωνώ να γκρινιάζουμε για τα πάντα και για επί παντός επιστητού.
Απλά διαφωνώ στο ότι όλοι οι άλλοι είναι οι μαλάκες, εκτός από εμάς.
......και συνεχίζεις να θέλεις να παραδεχτώ οτι είμαι μαλάκας που κοιμήθηκα στο αμάξι μου ,για χαρη της παρεας και του χαβαλέ και να μας κάνεις ,τόσο εμένα αλλά και τους υπολοιπουςτης παρέας όμοιους με τον μαλάκα που ερχεται το πρωί και σου στήνεται μπροστά.
Οποιος θέλει μπορει να το αισθάνεται Γιώργο ,αλλά εγω δεν εχω δώσει δικαίωμα με τις πράξεις μου σε κανέναν να με χαρακτηρίσει ετσι ,ολα αυτά τα χρόνια που κυνηγάω άρα και δεν αισθάνομαι μαλάκας. Τουλάχιστον γι αυτο το θέμα.
Τελείως άσχετη με την κουβέντα μας η παραπάνω σου δήλωση. Λίγο μελό βέβαια αλλά τελείως άσχετη....:cool:

Ολα τα αυτά λοιπόν τα παραπάνω εσυ θεωρείς άσχετα και τα ονομάζεις ολίγον μελό.
 
Τώρα το τερμάτισες Μήτσο τελείως, νόμιζα ότι μπορούμε να κάνουμε μια σωστή κουβέντα. Παίρνεις "κομματάκια" τα μεταφράζεις όπως θες και το κάνεις μπάχαλο.
Νόμιζα ότι τελείωσε το θέμα.
Μύγα σε τσίμπησε;
 
Εχεις δίκιο Αρη άμα δεν υπάρχει φιλότιμο κ σεβασμός στον συνάδελφο ,χεστα.....έτσι είναι αυτοί οι τύποι κ στην έξω ζωή τους.
Μου έχουν τύχει 3-4 περιπτώσεις στο απογευματινό στην περιοχή μου , σε μια όμως δεν άντεξα . Του έκανα μια φορά ευγενικα την παρατήρηση γιατί ήρθε κ κάθησε 40 μέτρα μπροστά μου κ έκοβε την πορεια των πουλιών , το ίδιο επαναλαμβάνεται 2ρη φορα από τον φίλο του που έρχονται παρεα , συκωθηκα κι έφυγα . Την τρίτη φορά όμως είχε πιασει αυτός το σημείο που κάθομαι , πήγα κ εγώ κύριος κ έκατσα μπροστά. Άρχισε να σφυριζει χωρίς να ξερει ποιος είμαι, βγενω το λοιπόν του φωνάζω τι θες ρε μαστορα ;......ή απάντησή του αααά εσύ είσαι ;; Και βλέπω να σχηματίζεται στο στόμα του χωρίς να ακουστεί η λέξη... αηηη μαμησου..:mad:
Μεσα σε 5 λεπτά μαζεψε τα πράγματα κ πήγε αλλού.
Τώρα αν πήρε το μαθημά του είναι αλλού παπά ευαγγελιο !
Δεν τον έχω ξαναπετυχει
 
Back
Top