Εμπορικές γομώσεις-αλλαγές setup

Τα περιβόητα φτηνά remington.
Μήπως τα φτιαχνε η B&P γιαυτο και μερικά είχαν καλυκα gordon?
καμια σχεση με τα αμερηκανικα , ουτε πυρητηδα ,ουτε συγκεντρωτηρα , ουτε καλυκα που μιαζει με nobel sport ,η πυρητηδα μιαζει πολυ με την PSP
 
Remington με z2m... Χαχαχαχα Ferrari με μηχανή Toyota .yelling.

καμια σχεση με τα αμερηκανικα , ουτε πυρητηδα ,ουτε συγκεντρωτηρα , ουτε καλυκα που μιαζει με nobel sport ,η πυρητηδα μιαζει πολυ με την PSP
Άρα δεν είναι η b&p αλλά κάποια άλλη ιταλική.
Νικόλα σε κάποιο ξένο forum κάποιος είχε σφάξει ένα και έλεγε καλυκας Nobel sport, καψυλι 688, και πυρίτιδα f2×36 ?
 
Η μια και μοναδικη φορα που εκανε αλχημειες ο δορκας ηταν προπερσι που ειχε τα πολλα τα πουλια και ψαχνονταν ολοι για καλυκες και μπαρουτες.
Ετσι..οπως και η λαμπρο εκεινη τη χρονια κατι επετειακα μπλε π ειχε βγαλει με d20 ηταν
 
Τα περιβόητα φτηνά remington.
Μήπως τα φτιαχνε η B&P γιαυτο και μερικά είχαν καλυκα gordon?
Έριξα πέρσι περίπου 2 κουτιά στην Εσθονια σε Ν6 σε επιβλαβή και γερακοτσιχλες. Καταπληκτικό. Ακόμη και σε μακρινά κοράκι είδη δεν έκαναν κιχ. Η λιανική τιμή εκεί αν θυμάμαι καλά γύρω στα 11 με 12 €. Αν τα εύρισκαν στην αγορά θα τα αγόραζα σίγουρα
 
Έριξα πέρσι περίπου 2 κουτιά στην Εσθονια σε Ν6 σε επιβλαβή και γερακοτσιχλες. Καταπληκτικό. Ακόμη και σε μακρινά κοράκι είδη δεν έκαναν κιχ. Η λιανική τιμή εκεί αν θυμάμαι καλά γύρω στα 11 με 12 €. Αν τα εύρισκαν στην αγορά θα τα αγόραζα σίγουρα
Το σετ απ αυτό μπορεί να παίζει και σε κάποιο άλλο ιταλικό .
 
καλημερα στην ομαδα....θα χρειαστω λιγο βοηθεια....εχω φαει τον τοπο μεσα στο φορουμ να βρω μια αναρτηση συναδελφου για το σετ απ του λαμπρο καφε και μπλε....αν καποιος θυμαται κατι ας βοηθησει......ευχαριστω
 
καλημερα στην ομαδα....θα χρειαστω λιγο βοηθεια....εχω φαει τον τοπο μεσα στο φορουμ να βρω μια αναρτηση συναδελφου για το σετ απ του λαμπρο καφε και μπλε....αν καποιος θυμαται κατι ας βοηθησει......ευχαριστω
ΚΑΦΕ και ΜΠΛΕ του 2007, ενδιάμεσα των 2 που έβαλε ο Μύρος (μετέφερα τη συζήτηση εδώ γιατί αυτά τα φυσίγγια δεν έχουν καμιά σχέση με τσίχλες ;)). Και στα 2 πυρίτιδα S4 1,55-1,57 γρ. καψούλι 686, συγκεντρωτήρας GT 24αρης, σκάγια 33 και 34 γρ. αντίστοιχα.
20160208_184945.jpg

20160208_185052.jpg

Στις διαφορές θα πρόσθετα (μου είχε κάνει εντύπωση) το αισθητά βαθύτερο ρέλιασμα του ΜΠΛΕ στα 57,6 mm περίπου, έναντι 58,5 mm το ΚΑΦΕ, παρόλο που έχει 1 γρ. παραπάνω σκάγια!
20160208_185759.jpg

Δεν ξέρω με αυτή τη δόση και αυτό το στήσιμο, αν όντως έπιανε τα 800 bar ... ή αν υπήρχε η πιθανότητα να σπάει σιδηρόδρομους ή κλείστρα, πάντως η συμπίεση (καλύτερα να πω ... το τσαλάκωμα) του συγκεντρωτήρα που βρήκα μέσα του, εμένα με έκανε πολύ επιφυλακτικό και δεν έριξα κανένα! Μπορεί να μην έτρεχε και τίποτα, αλλά ... .xm.
20160208_190551.jpg

(Εδώ που τα λέμε, δεν μου χρειάζονταν κιόλας. Ο μόνος λόγος που τα είχα πάρει τότε, και τα ΜΠΛΕ και τα ΚΑΦΕ και τα NSI S4 TITAN που ανέφερα σε άλλο ποστ, και μερικά άλλα, ήταν για να δω τη δόση της συγκεκριμένης πυρίτιδας S4, που είχαν τα φυσίγγια διάφορων κατασκευαστών). ;)
 
σε ευχαριστω πολυ γιωργο....εχω μονο μια υποψια οτι πρεπει να εχει αλλαξει συγκεντρωτηρα και το μπλε να το γεμιζει με sipe χωρις να ειμαι βεβαιος 100%
Μα το μπλέ ρε πατριώτ το λέει οτι στα χοντρα το γεμίζει με sipe.
Κοιτα τη σύγκριση
https://www.lambro.gr/el/product-comparison?width=1200&height=400
 
αρα το καφε με το μπλε ειναι σχεδον το ιδιο , με μονη διαφορα μησο γραμμαριο παραπανο σκαγια το μπλε , και αυτο πεζετε ,γιατι υπαρχει περηπτοση να μην μετρησε με ακριβια το ογκομετρηκο του εργοστασιου
 
Gt συγκεντρωτηρα sipe στα χοντρά c7 στα ψιλά (7-9).. τουλάχιστον έτσι τα βρήκα μέχρι και τέλος Ιανουαρίου
Αυτό που μου έκανε περιέργεια είναι πως και τα δύο έχουν τον gt24 το ένα 33 το άλλο 34....το μπλε με αυτή την δοσολογία πρέπει να είναι κλεισμένο οριακά και στα μπουνια
 
Gt συγκεντρωτηρα sipe στα χοντρά c7 στα ψιλά (7-9).. τουλάχιστον έτσι τα βρήκα μέχρι και τέλος Ιανουαρίου
Επίσης αν η δοσολογία της s4 στο καφέ είναι του 1.56-1.57 στο μπλε με την sipe θα πρέπει να ανέβει στην μπαρούτι περίπου στο 1.60-1.62 αν είμαι σωστος και δεν κάνω λαθος
 
Back
Top