Πρόγραμμα Άρτεμις (ερωτηματολόγιο)

Καλησπερα σε ολους!
Ευχομαι καποιοι να κανουν χαβαλε..και οχι να μιλουν σοβαρα...γιατι πραγματικα ειναι πολυ κριμα...και αδικουμε τον ιδιο μας τον εαυτο αν σκεφτομαστε ετσι.

Οσο για αυτα που γραφει και πιστευει ο φιλος απο την Σαμο...αν εγω διαβαζα οτι εχει περδικες στην Σαμο...οσο μικρη και αν πιστευει οτι ειναι (που δεν ειναι) δεν υπηρχε περιπτωση να κανω "βασιλικα εξοδα" για να ερθω απο την Αθηνα...για να παρω 2 πουλια!!
Εδω πλεον μετραμε τα χιλιομετρα..και τα φυσιγγια....
 
Καλησπερα σε ολους!
Ευχομαι καποιοι να κανουν χαβαλε..και οχι να μιλουν σοβαρα...γιατι πραγματικα ειναι πολυ κριμα...και αδικουμε τον ιδιο μας τον εαυτο αν σκεφτομαστε ετσι.

Οσο για αυτα που γραφει και πιστευει ο φιλος απο την Σαμο...αν εγω διαβαζα οτι εχει περδικες στην Σαμο...οσο μικρη και αν πιστευει οτι ειναι (που δεν ειναι) δεν υπηρχε περιπτωση να κανω "βασιλικα εξοδα" για να ερθω απο την Αθηνα...για να παρω 2 πουλια!!
Εδω πλεον μετραμε τα χιλιομετρα..και τα φυσιγγια....
και ομως γηνονταν πριν μερηκα χρονια , και δεν χτυπαγαν 2 πουλια , αλλα 2 τσουβαλια με πουλια , και επεφταν με ομαδες απο 3 ατομα με σκυλους , και οσοι δεν ειχαν σκυλους μαζευονταν ομαδες μεχρη και 8 ατομων σε μια ευθια γραμη , και χωρης να σεβοντε τιποτα , και οταν τους εκανε καπιος παρατηρηση, ελεγαν οτι σιγα να μην ηρθα εγω τοσο δρομο με τοσα εξοδα και να φυγω μονο με δυο πουλια
 
Καλέ μου άνθρωπε καλημέρα!

Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω....πως είναι δυνατόν...κάποιος που διάβααε στο Αρτεμις ότι την προηγούμενη σεζόν είχε πέρδικες στο νησί της Σάμου....να έρθει την επόμενη χρονία να κυνηγίσει..και μάλιστα να ξέρει που θα πάει να τις βρεί...αφού στο ερωτηματολόγιο δεν υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες που λές.
Θα σου πώ μάλιστα ότι πολλοί ξέρουμε ότι για παράδειγμα στα Γρεβενά έχει μπεκάστες....
Αυτο τι σημαίνει ότι μπορώ εγώ να πάρω το αμάξι μου...και να αρχίσω να ψάχνω όλων τον νομό....χωρίς να ξέρω που να πάω?

Κοίτα....αυτά τα οποία λες δεν έχουν βάση. Δέχομαι όμως ότι μπορεί να έρθουν κυνηγοί στον τόπο σου και να πάνε συστημένοι σε έναν κυνηγότοπο. Αυτό όμως δεν είναι από το Αρτεμις...γιατί το Άρτεμις δεν δίνει τέτοιες πληροφορίες. Αν το έχεις δει ποτέ το ερωτηματολόγιο...θα ήξερες.

Αυτοί οι κυνηγοί...ήρθαν από πληροφορίες που κάποιος από το νησί τους έδωσε. Τούς είπε που θα πάνε...και πως θα πάνε. Αρκετοί κυνηγοί...κρατούν σχέσεις με ντόπιους (κυρίως τσοπάνηδες) και από εκεί λαμβάνουν τις πληροφορίες τους για το που και πότε θα κυνηγίσουν.

Εύχομαι να καταλαβαίνεις...
Το Αρτεμις....είναι μόνο υπέρ μας.
 
μετα λεει ο αλλος οτι ειμαστε τοπηκηστες , ε δεν γηνεσε τοπηκηστης χωρης αφορμη
Αυτό μου επιτρέψεις να σου πώ ότι είναι μη αποδεκτό.
Από την στιγμή που κάποιος πληρώνει Γενική άδεια....μπορεί να κυνηγίσει όπου θέλει. Δεν υπάρχει τοπικισμός. Οι κυνηγότοποι είναι για όλους.
 
ο καθε κυνηγος συμφωνα σε ποιο Νομο μενει , και συμφωνα με το τι εχει δει στο κυνηγοτοπο , περνει και της αναλογιες επιφυλαξης , εαν και εγω εμενα στον Νομο Αττικης , και δεν ηξερα τι γηνετε στους μικρους Νομους τα ιδια ακρυβος θα ελεγα , γιατι απλα δεν θα ειχα καπιο ενδημηκο θυραμα που να κινδυνευει απο αφανησμο
 
ο καθε κυνηγος συμφωνα σε ποιο Νομο μενει , και συμφωνα με το τι εχει δει στο κυνηγοτοπο , περνει και της αναλογιες επιφυλαξης , εαν και εγω εμενα στον Νομο Αττικης , και δεν ηξερα τι γηνετε στους μικρους Νομους τα ιδια ακρυβος θα ελεγα , γιατι απλα δεν θα ειχα καπιο ενδημηκο θυραμα που να κινδυνευει απο αφανησμο
Νικολα μεγαλυτερο προβλημα δημιουργει το διαδικτυο και οι φωτογραφιες με αναφορες περιοχων αλλα και καποιες συζητησεις στον καφενε παρα το Αρτεμις
Αλλες φορες με ψευτικες και αλλες με αληθινες πληροφοριες
Για παραδειγμα γεμισε ο τοπος λαγους εκει
οριο χαλαρα στις τσιχλες
δεκαδες τρυγονια στην ταδε περιοχη κτλ
Το εχω ξαναπει παλιοτερα
Αυγουστο μηνα εναρξη στην Βοιωτια για τρυγονια
Κατα την επιστροφη στο αυτοκινητο εμφανιζονται τεσσερις Συναδελφοι γυρω στις 11.00
κατα ιδρωμενοι μεσα στο αυτοκινητο
κρατοντας στα χερια τους κυνηγετικο χαρτη .sarcastic..sarcastic.
Φιλε εδω δεν ειναι αυτο το σημειο με την ρεματια ποιο πανω ?
Ναι εδω ειναι
Βρηκες τιποτα ?
Ουτε πουπουλο
Μα δεν μπορει εισαι σιγουρος εδω διαβασα οτι κραταγε αρκετα πουλια
Που το διαβασες ?
Σε ενα κυνηγετικο φορουμ το εγραφε ενας Συναδελφος .very funny..very funny..sarcastic.
Τον πουστ@ τον μαλ@κα μας δουλευε .hair..very funny..very funny.
 
Νικόλα μου...τόσοι συνάδλεφοι σου λένε το αντιθέτο...αλλά επιμένεις να νομίζεις ότι το Αρτεμις είναι ο τελάλης!
Λυπάμαι φίλε μου αλλά πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τις αποψείς σου και να δείς τι γίνεται στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης....στον κυνηγετικό τύπο...και τα κυνηγετικά φόρουμ.
Με καλή διάθεση σου λέω....δεν ξέρεις τι είναι το Αρτεμις...και για αυτό γράφεις και επιμένεις στις απόψεις αυτές που δεν έχουν κάμια απολύτως βάση.
Φιλικά πάντα!!
 
ο καθε κυνηγος συμφωνα σε ποιο Νομο μενει , και συμφωνα με το τι εχει δει στο κυνηγοτοπο , περνει και της αναλογιες επιφυλαξης , εαν και εγω εμενα στον Νομο Αττικης , και δεν ηξερα τι γηνετε στους μικρους Νομους τα ιδια ακρυβος θα ελεγα , γιατι απλα δεν θα ειχα καπιο θυραμα που να κινδυνευει απο αφανησμο
Σε αυτό δεν έχεις άδικο,καταλαβενω τι θες να πεις...
Η ζημιά σε αυτό το θήραμα γίνεται απο κυνηγούς που έρχονται απο τόπους που δεν κρατάνε πέρδικες,άρα δεν γνωρίζουν τι "θα πει πέρδικα"..
Οι περισσότεροι λένε έκανα ταξίδι για λίγες μέρες το χρόνο να βρω ένα θήραμα που δεν υπάρχει στον τόπο μου..ε όπου το βρω θα το γ..
τις δυο θα τις κάνω πέντε-έξι αν τα καταφερω..
Το κατάφερα?του χρόνου θα έρθω κ με τον φίλο μου να τις γ..παρέα..
Όχι ότι κ οι ντόπιοι είναι καλύτεροι να τα λέμε κ αυτα..
Τα παραπάνω φυσικά δεν έχουν καμιά σχέση με το πρόγραμμα Αρτεμις,απο αυτό ο κυνηγος μόνο όφελος μπορεί να εχει..
 
Κυρ Νίκο προσωπικά όπως και καμια 6 7 χιλιάδες κυνηγοι που διαβασαν τα γραφομενα σου καταλαβαμε ο η Σαμος εχει περδικα! Αυτο δεν το μαθαμε απο το Αρτεμις.

Παντα ήθελα να κυνηγησω νησιωτικη περδικα! Μουαχαχαχα :p :p

Ψηνεσαι;
 
Κυρ Νίκο προσωπικά όπως και καμια 6 7 χιλιάδες κυνηγοι που διαβασαν τα γραφομενα σου καταλαβαμε ο η Σαμος εχει περδικα! Αυτο δεν το μαθαμε απο το Αρτεμις.

Παντα ήθελα να κυνηγησω νησιωτικη περδικα! Μουαχαχαχα :p :p
Φιλαρακι με τ οπλο που εχεις θα τις πετύχεις? Μουαχαχα
peng
 
Back
Top