Φυσίγγια μικρών διαμετρημάτων

Σημερινες και αυτες:
TAl5NqF.jpg

ZITvEGM.jpg

xOUmII1.jpg

sPUXVNH.jpg

GMDkDON.jpg
 
Γιάννη έχω μείνει άφωνος ! .fff.
Πολύ μεγάλη ποικιλία σε εταιρίες αλλά και νούμερα σκαγιών.
Θεσσαλονίκη για να βρω στο 20άρι νούμερα 8 και 9 ''φτύνω αίμα''. :mad:
Είστε πολύ τυχεροί που έχετε τέτοιο κατάστημα. ;)
 
Γιάννη έχω μείνει άφωνος ! .fff.
Πολύ μεγάλη ποικιλία σε εταιρίες αλλά και νούμερα σκαγιών.
Θεσσαλονίκη για να βρω στο 20άρι νούμερα 8 και 9 ''φτύνω αίμα''. :mad:
Είστε πολύ τυχεροί που έχετε τέτοιο κατάστημα. ;)
Ναι είναι ωραίος το ψάχνει..και συλλέγει και ο ίδιος οτιδήποτε αφορά το κυνήγι.να φανταστείς δεν τα έβγαλα όλα.
 
Προλάβαμε μετά το μπεκατσοκυνημήγι, αφού μου έφαγε το κεφάλι ο μικρός μου , ένα γεμάτο μισάωρο στο απογευματινό. Λίγα τα πουλιά και τα περισσότερα πέρασαν πάνω από το πυκνό. Μετρημένες 6 λοξοδρόμησαν και το ήρθαν μαζί μας. Κλασικά με την 20αρα και φυσίγγια imperial τα οποία αποδείχθηκαν και αυτά άκρως αποτελεσματικά . Ευτυχώς τα πουλάκια βρέθηκαν όλα μιας και έμεινα στο καθαρό γι'αυτό το λόγο.
Μπράβο Γιάννη για τις επιτυχίες, για δώσε περισσότερες πληροφορίες γι'αυτό το φυσιγγι.
 
Όπως καταλαβαίνετε το τοπικ θα πάρει φωτια .yelling.

Ακούω προτάσεις για τσιχλα μπεκατσα περιστέρια cal 20
Για να μην ψάχνεσαι, ένα φυσίγγι χειμώνα-καλοκαίρι, για όλα αυτά είναι ένα και μόνο ένα, πολυδοκιμασμένο και κορυφή.
Sellier&Bellot Favorit 28gr μαλλινόταπο, δοκιμασμένο τσίχλα-τρυγόνι από Νο7 έως 9 πάντα ά ψο γο.
Άντε καλοφάγωτα!
 
Όπως καταλαβαίνετε το τοπικ θα πάρει φωτια .yelling.

Ακούω προτάσεις για τσιχλα μπεκατσα περιστέρια cal 20
Το θέμα είναι Νίκο τη μάρκες έχει στο τόπο σου.
Εγώ το τελευταίο διάστημα που (ξανα) ήρθε στα χέρια η 20αρα έχω τουφέκισει κιχλοκότσυφα με imperial, navaro και ζωχιος . Με όλα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, το μόνο μείον η τιμή του navaro (9.20€) τα αλλά δύο στα 7.20€. Επίσης οι τρεις μπεκατσες που έχω τουφέκισει και πήρα το τελευταίο διάστημα είναι οι δύο με ιδιογομοση διασπορας του Γιάννη και η μια με διασπορας nsi disersantre .
Παλαιότερα είχα κυνηγήσει με fioochi, selier ballot και rc. Μπεκατσα ειχα το 4αρι και μπροστά δύο μάλλινα selier και πίσω ένα οποιοδήποτε με συγκεντρωτηρα.
 
Το θέμα είναι Νίκο τη μάρκες έχει στο τόπο σου.
Εγώ το τελευταίο διάστημα που (ξανα) ήρθε στα χέρια η 20αρα έχω τουφέκισει κιχλοκότσυφα με imperial, navaro και ζωχιος . Με όλα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, το μόνο μείον η τιμή του navaro (9.20€) τα αλλά δύο στα 7.20€. Επίσης οι τρεις μπεκατσες που έχω τουφέκισει και πήρα το τελευταίο διάστημα είναι οι δύο με ιδιογομοση διασπορας του Γιάννη και η μια με διασπορας nsi disersantre .
Παλαιότερα είχα κυνηγήσει με fioochi, selier ballot και rc. Μπεκατσα ειχα το 4αρι και μπροστά δύο μάλλινα selier και πίσω ένα οποιοδήποτε με συγκεντρωτηρα.
είναι κλάμα η ποικιλία εδώ....
παραγγελνω ακόμα και για cal12 ειδικα σε χοντρά...
Είδα ta speed και τα λαμπρο κλασικ σίγουρα οπότε θα δοκιμασω και βλέπουμε
 
Νίκο άμα θέλεις τιμή θα πας σε τοπικούς παραγωγούς,αποκλειστικά.
Από εκεί και πέρα το καλύτερο εμπορικό φυσίγγι που έχω ρίξει είναι της B&P με 26 γραμμάρια.
Ανοίγει καθόλου ή θα πηγαινει το νταουλι cloud?
.yelling.
 
Νικόλα για τσίχλα, ορτυκι, τρυγονι είσαι καλυμμένος από 24 μέχρι 26γρ και από αγριοπεριστερο και πάνω από 26 μέχρι 28γρ που πρωσοπικα τα έχω θέσει ως οροφή για το εικοσαρι, υπάρχουν βέβαια και ποιό βαριές γομωσεις αλλά μετά πάμε σε άλλο επίπεδο.
Η τιμή των αμερικανικων στην Ελλάδα τσουρουφλιζει αλλά για θηράματα όπως πέρδικα, λαγος και φασσα λες δεν .sex hard..
 
Back
Top