Βαθιά Καθετή

Απο μια φετινη εξορμηση..
καθετες(πετονιες) για μαυροψαρα βεβαια με δολομα σουπια ολοκληρη.
Αριστερα χταποδακι 4 κιλα και δεξια ροφος 12 κιλα(Στα καρβουνα ηταν ονειρο!)

Screenshot_3.png
 
Πέρασα ένα ωραίο μεσημέρι με τις αλανιαρες μου,από 400 με 500 γρμ η καθεμία...

Τι να σου πω παλληκάρι μου !
Ότι και να κάνεις σου βγαίνει , κυνήγι, συρτή, καθετή .shake hands.
Έχεις τσακίσει φέτος τα τρυγονάκια, έχεις τσακίσει τις τσιπούρες , τα γοφάρια, τα μαγιάτικα!!!
Μπράβο σου!
Να είσαι καλά!
.RESPECT.

Υ. Γ. και μη μου πει κανείς οτι είναι τύχη αυτό!
 
Τι να σου πω παλληκάρι μου !
Ότι και να κάνεις σου βγαίνει , κυνήγι, συρτή, καθετή .shake hands.
Έχεις τσακίσει φέτος τα τρυγονάκια, έχεις τσακίσει τις τσιπούρες , τα γοφάρια, τα μαγιάτικα!!!
Μπράβο σου!
Να είσαι καλά!
.RESPECT.

Υ. Γ. και μη μου πει κανείς οτι είναι τύχη αυτό!
Σας ευχαριστώ κ.Παντελή και να είστε και εσείς πάντα καλά!!!!
 
Κώστα ναυτικός είσαι; Ο πατέρας μου ήταν ναυτικός σε container και εγώ δουλεύω σε ναυτιλιακή στο γραφείο. Όταν ήμασταν 10 χρονών με τον αδερφό μου είχα πάει σε αρκετά ταξίδια με τον πατέρα μου, σε ενα από αυτά είχαμε ψαρέψει καθετή με δόλωμα καλαμάρι έξω από την Κόστα Ρίκα. Είχαμε βγάλει και γατόψαρα 3 κιλά το καθένα. Ευτυχώς είχαμε έναν δεύτερο μηχανικό μαζί μας και μας βοήθησε να τα ανεβάσουμε.
 
Κώστα ναυτικός είσαι; Ο πατέρας μου ήταν ναυτικός σε container και εγώ δουλεύω σε ναυτιλιακή στο γραφείο. Όταν ήμασταν 10 χρονών με τον αδερφό μου είχα πάει σε αρκετά ταξίδια με τον πατέρα μου, σε ενα από αυτά είχαμε ψαρέψει καθετή με δόλωμα καλαμάρι έξω από την Κόστα Ρίκα. Είχαμε βγάλει και γατόψαρα 3 κιλά το καθένα. Ευτυχώς είχαμε έναν δεύτερο μηχανικό μαζί μας και μας βοήθησε να τα ανεβάσουμε.

Ναι Μάνο ναυτικός. Υποπλοίαρχος σε ποντοπόρα. Οι φωτό είναι από Μαυριτανία...εκεί δεν ψαρεύαμε...απλά ανεβάζαμε ψάρια για όσο είχαμε κουράγιο....
 
Ελα ρε μεγαλε συναδελφε!Που βρισκεσαι?
Πρέπει να ξεκίνησε τά ταξίδια ο Κώστας.

Ετοίμασα την βαλίτσα και ήμουν έτοιμος για αεροδρόμιο γι'αυτό χάθηκα....αλλά τελευταία στιγμή ....άκυρο...οπότε ξανά στην παρέα
 
Ετοίμασα την βαλίτσα και ήμουν έτοιμος για αεροδρόμιο γι'αυτό χάθηκα....αλλά τελευταία στιγμή ....άκυρο...οπότε ξανά στην παρέα
Εγω φιλε μου ειμαι Μεξικο Salina Cruz περιμενουμε για φορτωση 5 μηνες εχω μεσα υπομονη ακομα λιγο
 
Back
Top