Κυνηγετικά & Σκοπευτικά Video προς συζήτηση

Αν αναφέρεστε στα κορακοειδη, ναι βάζω παραπάνω από όσο πρέπει, το βλέπω κ εγώ αλλά είμαι συνηθισμένος σε αρκετά πιο γρήγορα θηραματα... Τις κουρουνες τα τελευταία χρόνια τις κυνηγάω κ πολλές φορές δοκιμάζω κ διαφορα φυσιγγια με διαφορετικές εικόνες...
Στα άλλα θηραματα του βίντεο, μην σας ξεγελα το ζουμ, είναι μεγάλη η απόσταση... Πάνω από 50 μετρα τα περιστέρια, 55 το τρυγονι... Τόσο το μέτρησα με κορδέλα έτσι από περιέργεια με ένα σημείο αναφοράς σε ένα φυσικό φραχτη που πέρασε από πάνω γιατί μου έκανε εντύπωση που πήρε δύο σκαγια επάνω του...
 
Τρελιάρη τι έκανες στο 2:48 .... .ha ha ha..ha ha ha..ha ha ha..big smile..big smile..llk..llk..llk.
Είπαμε... Σημασία στα μακρινά έχει να ξεβολευτεις... ;)
μπορεί να φαίνεται υπερβολική η προσκοπευση αλλά αυτή είναι... 4 άστρα φυσιγγι 33 γρ ν8,5...Ένα τέτοιο σαρσελι θέλω, να γράφει η κάμερα μόνο ουραννο από την προσκοπευση... .hair..RESPECT.
Κ ένα αγριοπεριστερο έπρεπε να πέσει... Το πρώτο πάλι έτσι θα το τουφεκαγα, στο δεύτερο θα έβαζα κ άλλη προσκοπευση στη δεύτερη κ τριτη τουφεκια...
 
Είπαμε... Σημασία στα μακρινά έχει να ξεβολευτεις... ;)
μπορεί να φαίνεται υπερβολική η προσκοπευση αλλά αυτή είναι... 4 άστρα φυσιγγι 33 γρ ν8,5...Ένα τέτοιο σαρσελι θέλω, να γράφει η κάμερα μόνο ουραννο από την προσκοπευση... .hair..RESPECT.
Θα μάθεις φιλαράκι, θα μάθεις ... κάτι τέτοιο εννοείς όπως στο 2:28 ; .sarcastic.
 
Αυτή θέλει όμως Βασίλη ένα τρυγονι που έχει φάει δύο τριαρες κ πάει... Κ εμενα με εντυπωσίασε στην κάμερα, όταν το τουφεκαγα την έβαλα υποσυνείδητα, δεν την κατάλαβα...
Η απόσταση είναι 55 με 60 μέτρα με κορδέλα...
Σιλι μάσε φόρα κ έλα... .yelling.
 
Αυτή θέλει όμως Βασίλη ένα τρυγονι που έχει φάει δύο τριαρες κ πάει... Κ εμενα με εντυπωσίασε στην κάμερα, όταν το τουφεκαγα την έβαλα υποσυνείδητα, δεν την κατάλαβα...
Το κατάλαβα φέτος αρι πόσο μπροστά θέλει το τρυγονακι....τόσο που θεωρείς πως δεν γίνεται!
 
Αυτή θέλει όμως Βασίλη ένα τρυγονι που έχει φάει δύο τριαρες κ πάει... Κ εμενα με εντυπωσίασε στην κάμερα, όταν το τουφεκαγα την έβαλα υποσυνείδητα, δεν την κατάλαβα...
Έχεις εμπειρία από τα υδρόβια για αυτό υποσυνείδητα σου πήγε εκεί το χέρι!
 
με 20cal?

για το βίντεο λέω Βασίλη νομίζω ότι ρίχνουν με 20αρια
Το δημοφιλέστερο διαμετρημα εκεί κάτω Νικόλα, κοίτα τον μεταλικο μετρητή για τα χτυπημένα πουλιά 1000και βαλε φαντάσου πόσες τουφεκιές έχει κάνει, παρατήρησε οτι φοράει και προστατευτικό στον ωμό, μόνο επωμισεις να κάνεις φτάνει. Ιδανικό το cal 20 ελαφρύ, μηδενική ανακρουση, και αποτέλεσματικο, το cal 12 σε τέτοια κυνηγια γίνεται κουραστικό.
 
Το δημοφιλέστερο διαμετρημα εκεί κάτω Νικόλα, κοίτα τον μεταλικο μετρητή για τα χτυπημένα πουλιά 1000και βαλε φαντάσου πόσες τουφεκιές έχει κάνει, παρατήρησε οτι φοράει και προστατευτικό στον ωμό, μόνο επωμισεις να κάνεις φτάνει. Ιδανικό το cal 20 ελαφρύ, μηδενική ανακρουση, και αποτέλεσματικο, το cal 12 σε τέτοια κυνηγια γίνεται κουραστικό.

Για μενα το βασικο για τοσες πολλες τουφεκιες ειναι το οπλο να ειναι αεριων, ουτε αδρανειας ουτε δικαννο και φυσιγγια 28 γρ το πολυ. Μιλαμε για 5000+ τουφεκιες την ημερα και ζεστη
 
Για μενα το βασικο για τοσες πολλες τουφεκιες ειναι το οπλο να ειναι αεριων, ουτε αδρανειας ουτε δικαννο και φυσιγγια 28 γρ το πολυ. Μιλαμε για 5000+ τουφεκιες την ημερα και ζεστη
Και ελαφρύ να προσθέσω Παύλο γιατί με τόσες επωμισεις ένα βαρύ όπλο θα σε κουράσει πολύ σύντομα.
 
Back
Top