Αγορά super pose

Καμια απαντηση???
αριστερά όπλα αν θυμάμαι καλά φέρνουν τα browning,fair rizzini,marocchi και rizzini omnium
προσωπικά θα έλεγα browning και omnium rizzini που κατά την γνώμη μου η τιμή τους συμβαδίζει με την ποιότητα τους :)
 
Last edited:
Θελω να αγορασω ενα Super Pose για κυνηγι με σκυλο φερμας διαθετω μεχρι 2000 ευρω και να ειναι για αριστεροχειρες.Θα ηθελα την γνωμη σας.
σίγουρα θα πρέπει να έχει αριστερό κοντάκι .. αν μιλάς για καινούριο . μην μπεις με το καλημέρα στην διαδικασία να το στρίψεις.. δεν υπάρχει λογος .
*αν είναι για μεταχειρισμένο αλλάζει το πράγμα λίγο, καθώς μπορείς να φτιάξεις κοντάκι και να το υπολογίσεις στο κόστος ;)
και εγώ browning θα σου έλεγα και μάλιστα το 725 αν σε παίρνει οικονομικά . Σε σχέση με το 525 που έχω και εγώ ειναι στα σημεία ποιο "εξελιγμένο" ακολουθώντας την παραδοσιακή λογική της browning . βέβαια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το 525 αλλά λέμε τώρα.
το μονό που πρέπει να δεις ειναι το βάρος αν σε βολέψει.xm.. δεν είναι πούπουλο ούτε το ενα ούτε το άλλο
 
σίγουρα θα πρέπει να έχει αριστερό κοντάκι .. αν μιλάς για καινούριο . μην μπεις με το καλημέρα στην διαδικασία να το στρίψεις.. δεν υπάρχει λογος .
*αν είναι για μεταχειρισμένο αλλάζει το πράγμα λίγο, καθώς μπορείς να φτιάξεις κοντάκι και να το υπολογίσεις στο κόστος ;)
και εγώ browning θα σου έλεγα και μάλιστα το 725 αν σε παίρνει οικονομικά . Σε σχέση με το 525 που έχω και εγώ ειναι στα σημεία ποιο "εξελιγμένο" ακολουθώντας την παραδοσιακή λογική της browning . βέβαια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το 525 αλλά λέμε τώρα.
το μονό που πρέπει να δεις ειναι το βάρος αν σε βολέψει.xm.. δεν είναι πούπουλο ούτε το ενα ούτε το άλλο
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση βασικός παράγοντας θέλω να είναι ελαφρύ...
 
Καλημερα δημητρη επειδη ειχα 525 ειναι οπλαρες και γενικα τα browning,απλα αποψη μου ειναι οτι ειναι πιο πολυ καρτεροτουφεκα εκτος αν πας σε εκδοση light,δεν ξερω αν η beretta βγαζει αριστερα αλλα εγω θα πηγαινα προς τα κει;),
Παντως κοιτα και σε μεταχειρισμενα αυτο το καιρο της κρισης πωλουνται οπλαρες σε πολυ καλες τιμες για μπες αν θες στο car.gr στα χυμα και ριξε μια ματια...
 
Δες φίλε και τα Franchi.
Όπως το Feeling Becaccia...https://www.hobbi.gr/spose-franchi-feeling-becaccia-p-11814.html
Το είδα και το επώμισα και μου άρεσε πολύ.
Τώρα στο θέμα κοντακιού πολύ λίγα Poze βγαίνουν αριστερά,οπότε θα πρέπει να κάνεις μετατροπή σε κάποιον έμπειρο οπλουργό.
 
Δες φίλε και τα Franchi.
Όπως το Feeling Becaccia...https://www.hobbi.gr/spose-franchi-feeling-becaccia-p-11814.html
Το είδα και το επώμισα και μου άρεσε πολύ.
Τώρα στο θέμα κοντακιού πολύ λίγα Poze βγαίνουν αριστερά,οπότε θα πρέπει να κάνεις μετατροπή σε κάποιον έμπειρο οπλουργό.
Εξαιρετικο οπλο σε πολυ καλη τιμη αν σε ενδιαφερει καποιο καινουριο....πολυ καλο ζυγισμα...μηχανικη σκανδαλη και franchi η οποια βγαζει αξιολογα super pose
 
Καλημερα δημητρη επειδη ειχα 525 ειναι οπλαρες και γενικα τα browning,απλα αποψη μου ειναι οτι ειναι πιο πολυ καρτεροτουφεκα εκτος αν πας σε εκδοση light,δεν ξερω αν η beretta βγαζει αριστερα αλλα εγω θα πηγαινα προς τα κει;),
Παντως κοιτα και σε μεταχειρισμενα αυτο το καιρο της κρισης πωλουνται οπλαρες σε πολυ καλες τιμες για μπες αν θες στο car.gr στα χυμα και ριξε μια ματια...
Σε ευχαριστώ Παναγιώτη. Όντως είναι οπλαρες τα browning αλλά είναι βαριά..Δεν έχω ακούσει για beretta αριστερά..
 
Δες φίλε και τα Franchi.
Όπως το Feeling Becaccia...https://www.hobbi.gr/spose-franchi-feeling-becaccia-p-11814.html
Το είδα και το επώμισα και μου άρεσε πολύ.
Τώρα στο θέμα κοντακιού πολύ λίγα Poze βγαίνουν αριστερά,οπότε θα πρέπει να κάνεις μετατροπή σε κάποιον έμπειρο οπλουργό.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τουλάχιστον να βρω όπλο με κοντακι ίσιο.
 
Σε ευχαριστώ Παναγιώτη. Όντως είναι οπλαρες τα browning αλλά είναι βαριά..Δεν έχω ακούσει για beretta αριστερά..
Φιλε μην σε αγχωνει τοσο το αριστερο κοντακι...αν δεν εχει palm swell το κοντακι,τοτε ερχεται για πλακα και η τιμη της διορθωσεις δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...σκεψου απλα τα εξοδα μιας κυνηγετικης εξοδου...αυτο ολο!και να βρεις αριστερο κοντακι δεν σημαινει πως θα ειναι στα μετρα σου!νομος!
 
Τα λεφτά που διαθέτεις σε αφήνουν ελεύθερο να κανείς επιλογή από πολύ καλά και αξιόλογα όπλα
Όπου και αν προσανατολιστείς φρόντισε να Πάρεις κάτι στα μέτρα σου η κοντά σε αυτά γιατί είναι πιο βασικό από πολλά αλλά
Τουλάχιστον να μη χρειαστεί διορθώσεις που θα σου ανεβάσουν το κόστος τρομερά η εάν χρειάζεται να της λάβεις υπόψην στο κόστος από την αρχή
Ακολούθως το όπλο να σου αρέσει κιόλας
Αν δεν σου αρέσει το όπλο που κρατάς ασυναίσθητα δεν σε κορώνες να το ρίχνεις κιόλας
Αν θα πας σε μεταχειρισμένο κοιτά να ελέγξεις.λ το όπλο σε ένα καλό όπλουργο καθώς μπορείς να βρεις ευκαιρίες αλλά να σε σίγουρος ότι είναι πραγματικές

Σε μάρκες θα σου συνιστούσα κάτι που με τα λεφτά που δίνεις να δίνει στιβαρότητα και ποιότητα
Η ομορφιά από την άλλη είναι υποκειμενικό θέμα
Πχ ποιότητα και στιβαρότητα έχει το Μπάιλας στα δικά μου τα μάτια και συνάμα το βρίσκω όμορφο
Κάποιος άλλος όχι
Οποταν εγώ θα σύστημα Μπερέτα σειρές 686 687 και ουλτρα λαού Κυνηγετικά μπραουνιγκ 525 κ 725 στις ελαφριές εκδόσεις
Μπάιλας επίσης αν και ίσως το θεωρεία βαρύ
Δεν ξέρω τι άλλο πέσει στην Ελλάδα
Κύπρο υπάρχουν τα fair τα ριζινι τα Φαμπαρμ ακόμη πολλά αλλά σε αυτό το μπάτζετ
 
Φιλε μην σε αγχωνει τοσο το αριστερο κοντακι...αν δεν εχει palm swell το κοντακι,τοτε ερχεται για πλακα και η τιμη της διορθωσεις δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...σκεψου απλα τα εξοδα μιας κυνηγετικης εξοδου...αυτο ολο!και να βρεις αριστερο κοντακι δεν σημαινει πως θα ειναι στα μετρα σου!νομος!
Δεν έχεις και άδικο Ηλία. Έχω καραμπινα με αριστερό κοντινό και δεν μου έρχεται καθόλου. Το πήγα σε μάστορα.Θέλει ψάξιμο πολύ.
 
Δεν έχεις και άδικο Ηλία. Έχω καραμπινα με αριστερό κοντινό και δεν μου έρχεται καθόλου. Το πήγα σε μάστορα.Θέλει ψάξιμο πολύ.
Σταθερη επωμιση και καλο μαστορα θελει οχι και τοσο ιδιαιτερο ψαξιμο.φιλικα παντα!
 
Back
Top