Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μου πηρε η κοπελια ενα κουτακι τετοια σαν δωρο σε οχταρακια....τα εβαλα σημερα στο απογευματινο κενταγαν!παλιοτερα ειχα βαρεσει και φασσουλα με το συγκεκριμενο νουμερο....με κρυο και λιγη υγρασια γαζωνουν!
 
Περδικα τα χει ριξει κανεις?34 γρ ακουγεται καλη επιλογη αλλα τι συμπεριφορα εχουν στην ζεστη?
Τα χω ρίξει Παναγιώτη με benelli σε νο7 δεν ξέρω γιατί αλλά δεν τα βρήκαμε σε αντίθεση με το long range το 36αρι που μαρεσε πολύ, αλλά θα του δώσω πάλι ευκαιρία στο μέλλον.
 
Γρηγορο?
Δεν ξέρω .big smile.είχα αστοχεια μερικές φορές σε τραβερσες ...αλλά και κατι καταβολές πολύ μακρινές όπως στο βίντεο που έχω βάλει με τον φασιανο στο ανάλογο τοπικ ..είναι και συγκεντρωτικο δεν κάνει για πρώτο στην περδικα σε φερμαριστα πουλιά
 
εγω ριχνω καθε χρονο τουλαχηστον 3 κουτες σε 5αρια και 6αρια ειναι τα καλητερα για μενα πολυ μα παρα πολυ γρηγορα απλα να ξερετε δεν γνωριζω που κυνηγαει ο καθενας και αυτο αλαζει απο τοπο σε τοπο σε μενα παντως οταν ποιανουν τα κρυα δεν πανε τα f2 εκτος και αν ερθει κανα μικρο παπι στα 20 μετρα εκει ολα πανε αλλα !!! στον καλο καιρο και στης μεσες θερμοκρασιες δεν μασανε τιποτα και ας εχει καποια υγρασια μην προτιματε πολυ κλειστα τσοκ αν ερχονται κοντα τα πουλια γιατι ειναι αρκετα συγκετρωτικο φυσιγκι εχω χαλασει πολλα πουλια !!! τωρα για αυτον τον καιρο που εχει ψοφο μβ36 τα χακι παλι πελαγκρι και για πιο σκληρα κολπα τα γουιντερ και τερμα !!!
 
Εμενα παντως κάποτε στα τρυγονια σε πολυ ζεστη δεν μου αρεσε.Ευτυχως ειχα αλλα φυσιγγια μαζι και το εσωσα..
Ομως απο το φθινόπωρο κ μετα θεριζει με οποιδηποτε καιρο.
Ακριβως το ιδιο ειδα να συμβαινει κ με τα gevelot 33γρ.
 
Εμενα παντως κάποτε στα τρυγονια σε πολυ ζεστη δεν μου αρεσε.Ευτυχως ειχα αλλα φυσιγγια μαζι και το εσωσα..
Ομως απο το φθινόπωρο κ μετα θεριζει με οποιδηποτε καιρο.
Ακριβως το ιδιο ειδα να συμβαινει κ με τα gevelot 33γρ.

Tασο ετσι το βλεπω κι εγω. Πανω απο 15 βαθμους δεν το χρησιμοποιω εκτος απο μερες με ομιχλη.
Το gevelot κυκλοφορει ακομη? Το θυμαμαι απο τα παιδικα μου χρονια, το εριχνε ο πατερας μου μετα που αλλαξε η Δορκας το Rottweil
και εγω τα πρωτα χρονια που κυνηγησα. Διαφανης καλυκας και μπαρουτι μαλλον Α1
 
Γιατι με τη ζεστη στο νησι πολλα φυσιγγια δε πανε,σκορπανε που λεμε...

F2 classic No8 στα 35μ τσοκ *** με θεμροκρασίες αν θυμάμαι καλά κοντά στους 26c

το χαρτόνι είναι 100Χ70



και το ίδιο φυσίγγι στα 50μ με διαφορετικό όπλο και τσοκ πάλι ***

 
Status
Not open for further replies.
Back
Top