Άδεια Αγοράς Κυνηγετικού Όπλου

Αυτά εννοούσα όταν έλεγα για διαφορετικές διαδικασίες. Να προσθέσω ότι στο δικό μου τμήμα για να βγάλω άδεια αγοράς πρέπει να ξέρω και να το εχω δηλωςει απο την αρχή αν θα αγοραστεί απο ιδιώτη ή απο μαγαζί. Στην τελευταία δε περίπτωση θέλει επωνυμία και αφμ του εμπόρου.
και πως γινεται αυτο ???......πες οτι εχω να δω 2 οπλα απο αγγελιες μεταχειρισμενα απο ιδιωτες ...
Αντε και ..πριν βγαλω αδεια αγορας ...παω και τα βλεπω ....προχωραω στην εκδοση αδειας αγορας ...αφου εχω καταληξει ποιο θελω να παρω ....και ο ιδιωτης-πωλητης, τελικα ...(πριν βγει η δικη μου αδεια αγορας)....το πουλαει ...σε αλλον (που ετυχε να εχει ετοιμη την αδεια αγορας) ....!!!
Και μετα την αδεια αγορας εγω τι την κανω ?.... κλυσμα ??
 
τοτε να δεις ΤΙ εχει να γινει με την κυρια !!!.....θα μας πεταξει εξω απο το γραφειο με κλωτσιες !!!
δεν ζητάς τίποτα παράνομο ούτε καν παράτυπο το δικαίωμα σου ζητάς απέναντι σ ένα υπάλληλο που δεν έχει διαβάσει τον νόμο και ξέρει μόνο ότι του είπε ο προηγούμενος που του είχε πεί ο προπροηγούμενος κ,λ,π,
 
Θελω να βγαλω αδεια για αγορα κυνηγητικου οπλου απλα τπτ αλλο ουτε μεταχ ουτε καινουργιο
μα ακριβως ετσι ξεκινησε να λεει ο ξαδελφος ...και του ζητησε η "κυρια"...."πρεπει να μας πεις ποιο οπλο και απο που θα το παρεις"....και μετα ο ξα ....της ειπε απο που και τι !!...και γ.......κε ο Διας !
 
δεν ζητάς τίποτα παράνομο ούτε καν παράτυπο το δικαίωμα σου ζητάς απέναντι σ ένα υπάλληλο που δεν έχει διαβάσει τον νόμο και ξέρει μόνο ότι του είπε ο προηγούμενος που του είχε πεί ο προπροηγούμενος κ,λ,π,
"15 χρονια "...λεει ...βγαζει αδειες !!....αντε βγαλε ακρη τωρα !!
 
Ξαναπροσπαθηστε κάποια λύση πρέπει να βρεθει, μήπως σήμερα δεν κοιμήθηκε καλά η κυρία ή ο άντρας της δεν κάνει καλά την δουλειά του, ποιος ξέρει τι τους γίνεται, με καλό και ευγενικό τροπο θα βγάλετε άκρη πιστεύω
 
Ξαναπροσπαθηστε κάποια λύση πρέπει να βρεθει, μήπως σήμερα δεν κοιμήθηκε καλά η κυρία ή ο άντρας της δεν κάνει καλά την δουλειά του, με καλό και ευγενικό τροπο θα βγάλετε άκρη πιστεύω
φιλε μου ...δεν θελω να "προσπαθησω" για το δικαιωμα μου !!!!......με καταλαβαινεις πιστευω !!
Και ειμαστε γενικα στο σοι .....πολυ ευγενικοι ανθρωποι !!...και με υπομονη ...και αξιοι !!
 
φιλε μου ...δεν θελω να "προσπαθησω" για το δικαιωμα μου !!!!......με καταλαβαινεις πιστευω !!
Και ειμαστε γενικα στο σοι .....πολυ ευγενικοι ανθρωποι !!...και με υπομονη ...και αξιοι !!
Πανε κατευθειαν στον διοικητη..ελεος πια με τους ασχετους ...πιανουν μια καρεκλα κ νομιζουν οτι κατι εγινε
 
"

2) Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986 του ενδιαφερομένου ότι δεν εμπίπτει στΙς απαγορευτικές διατάξεις του άρθρου 18 του Ν. 2168/1993.Στην ίδια δήλωση αναφέρεται πόσα ακόμη κυνηγετικά όπλα κατέχει ο δηλών, ως και ότι το προς αγορά όπλο πληροί τις αναφερόμενες στο άρθρο 1 παράγρ. 1 εδάφ.β του Ν. 2168/1993 προϋποθέσεις.

("ως και ότι το προς αγορά όπλο πληροί τις αναφερόμενες στο άρθρο 1 παράγρ. 1 εδάφ.β του Ν. 2168/1993 προϋποθέσεις.")........Μηπως τελικα ...η κυρια καλα μας τα λεει ????....η ...να ξαπαπαω σχολειο ??

Κι αν μας τα λεει καλα .....τοτε εγω πως πηρα αδεια αγορας απο το τμημα μου ...χωρις να δηλωσω συγκεκριμενο οπλο προς αγορα ???

(πωωωωω το καψαμε σημερα εντελως !!!)
 
"

2) Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986 του ενδιαφερομένου ότι δεν εμπίπτει στΙς απαγορευτικές διατάξεις του άρθρου 18 του Ν. 2168/1993.Στην ίδια δήλωση αναφέρεται πόσα ακόμη κυνηγετικά όπλα κατέχει ο δηλών, ως και ότι το προς αγορά όπλο πληροί τις αναφερόμενες στο άρθρο 1 παράγρ. 1 εδάφ.β του Ν. 2168/1993 προϋποθέσεις.

("ως και ότι το προς αγορά όπλο πληροί τις αναφερόμενες στο άρθρο 1 παράγρ. 1 εδάφ.β του Ν. 2168/1993 προϋποθέσεις.")........Μηπως τελικα ...η κυρια καλα μας τα λεει ????....η ...να ξαπαπαω σχολειο ??
Καποια χαρτια στα δινουν εκει και τα συπληρωνεις Κωστα
 
Καποια χαρτια στα δινουν εκει και τα συπληρωνεις Κωστα
ναι το ξερω ..Δημητρη ...αλλα εγω το αφησα κενο εκεινο το σημειο (στην δικη μου αδεια αγορας )...και οταν με ρωτσαν ειπα οτι δεν εχω καταληξει ακομη στο οπλο ...και ολα ΟΚ !!
 
Κωστα καν' της και εσυ ενα χουνερι να δει αν γινονται αυτα που λεει.
Πηγαινε με μια φωτοτυπια απο την αδεια ενος φιλου σου και πες να κανει την μεταβιβαση.
Χωρις τον πωλητη το οπλο και την υπογραφη του ποια χαρτια θα συμπληρωσει.
Ειναι υποχρεωμενη να σου δωσει την αδεια αγορας και ασ την να χτυπιεται.
Να μην ξεχασεις πως θελει και παράβολο για αγορα των 3€.
 
Back
Top