Νομοθεσία για το ψάρεμα στα γλυκά νερά

Αυτά τρογοντε, χαχαχα λεο να τα βάλω στην ψησταριά καλά λέτε να γίνουν η θα τα φάνε η γάτες
 
IMG
 
Μπραβο Γιάννη ,ωραίος.
Λεω να κατέβω μια μέρα και γω προς τη λίμνη ,στο σημειο που σμίγει με το ποτάμι,αν το επιτρεπουν τα νερά γιατι μαλλον ειναι πεσμένα.Δυστυχώς η πρόσβαση δεν ειναι εύκολη παρά μόνο σε 2 συγκεκριμένα σημεία.

Εχει κυπρίνους αλλά εχει και μουστακάδες που ειναι πιο νόστιμοι.
Γιάννη με τι δόλωμα τους ψάρεψες ;
Εγω δουλευω πολύ καλαμπόκι και ζύμες.
 
Μπραβο Γιάννη ,ωραίος.
Λεω να κατέβω μια μέρα και γω προς τη λίμνη ,στο σημειο που σμίγει με το ποτάμι,αν το επιτρεπουν τα νερά γιατι μαλλον ειναι πεσμένα.Δυστυχώς η πρόσβαση δεν ειναι εύκολη παρά μόνο σε 2 συγκεκριμένα σημεία.

Εχει κυπρίνους αλλά εχει και μουστακάδες που ειναι πιο νόστιμοι.
Γιάννη με τι δόλωμα τους ψάρεψες ;
Εγω δουλευω πολύ καλαμπόκι και ζύμες.

Oι μουστακαδες τι ειναι? catfish?
 
Δυο φορες έχω παει μόνο κ ειναι διπλα μου το φραγμα.
Την μια φορα φορτωθηκα ψαρι και την αλλη ειζα βγάλει εναν κυπρινο τερας.
Ειχανε ομως απαισια γευση τοσο που πραγματικά σιχάθηκα και δεν εχω βαλει απο τοτε ποτε ψαρι γλυκου νερου στο στομα.
Ουτε καν πέστροφα δεν δοκιμαζω.
 
Δυο φορες έχω παει μόνο κ ειναι διπλα μου το φραγμα.
Την μια φορα φορτωθηκα ψαρι και την αλλη ειζα βγάλει εναν κυπρινο τερας.
Ειχανε ομως απαισια γευση τοσο που πραγματικά σιχάθηκα και δεν εχω βαλει απο τοτε ποτε ψαρι γλυκου νερου στο στομα.
Ουτε καν πέστροφα δεν δοκιμαζω.

Χρύσανθε αδικείς την πέστροφα.Είναι καταπληκτικό ψάρι.Βέβαια έφαγα και γω μια φορά στην Μακεδονία την πιο απαίσια πέστροφα που έχω φάει ποτέ ,όμως ήταν εξαίρεση.Ακόμη και του ιχθυοτροφίου ,οχι βέβαια όλων ,είναι πολύ καλή.
Κυπρίνο εχω φαει πολλές φορες .Παίχει ρόλο αν ειναι απο λίμνη η απο λίμνη τεχνητή που εισβάλλει ποτάμι.Στην δεύτερη περίπτωση ειναι πολύ πιο νόστιμος και δεν μυρίζει.
 
Δημήτρη την πέστροφα σίγουρα την αδικώ αλλα πηγε θυμα των υπολοιπων.
Απλα ουτε να την δοκιμασω δεν μπορω :)
Έχει κοσμο ειδικα ιταλους απ οτι μου χουν πει που λατρεύουν τους Κυπρινους.
Αν δεν αρέσουν σε εμενα δεν πα να πει οτι δεν είναι καλα τα ψαρια.
Απλως σε εμένα δεν αρεσαν :)
 
Πιστεύω αν τα αφήσεις να ξερό ψηθούν πολύ καλά και με μια κάπως καυτερή σάλτσα, θα είναι ωραία.
 
Back
Top