Franchi Team

Καλημέρα συνάδελφοι!
Πριν μέρες έπεσε στα χέρια μου μια μεταχειρισμενη franchi fast με ξύλινα μέρη..το οπλο μου ρχεται ωραία..παρατήρησα όμως μια ελαστικότητα στον ξυστό..καπως σαν να βουλιαζε μες στην παλαμη ,σαν να είχε τζόγο,δεν ξερω πως να το εξηγήσω...Είναι επειδή το μοντέλο έχει ελαφριά ξύλα ή το συγκεκριμένο είχε θέμα;
Τα ξύλα του είναι για τον π@@@ αυτού του όπλου το είχα και μόλις έβρεχε ξερναγαν λάδια ... γλιστρούν πολύ ..
 
Καλημέρα σε όλους!Πρόσφατα ήρθε στα χέρια μου από κληρονομιά μια franchi 612 vsgl χρονολογίας 1997 σε άριστη κατάσταση και σκέφτομαι να την κυνηγήσω εντατικά στα γουρούνια προς τιμήν του προκατόχου της.Θα μπορούσα να έχω κάποιες γνώμες και ίσως τυχόν αξιολογήσεις για τη συγκεκριμένη franchi; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 
Συνήθως έβγαζαν πρόβλημα στο σιδηρόδρομο, εφόσον θα την χρεισιμοποιησης στα γουρούνια και δεν θα ρίχνεις πολλά φυσίγγια δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, βγάζουν ωραίες τουφεκιές.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Τα franchoke αποδίδουν καλά ή εάν γνωρίζεις θα ταίριαζε στην κάννη καλύτερα ένα choke gemini 3* για τα δράμια ?
 
Καλημέρα σε όλους!Πρόσφατα ήρθε στα χέρια μου από κληρονομιά μια franchi 612 vsgl χρονολογίας 1997 σε άριστη κατάσταση και σκέφτομαι να την κυνηγήσω εντατικά στα γουρούνια προς τιμήν του προκατόχου της.Θα μπορούσα να έχω κάποιες γνώμες και ίσως τυχόν αξιολογήσεις για τη συγκεκριμένη franchi; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Να την χαρείς!
Αυτό με τον σιδηρόδρομο που λέει ο outlander και κάποια σπασίματα- ραγισματα στην πάπια.
Από βλητική απόδοση,Franchi! :)
 
πολύ καλο οπλο έβγαζε τον σιδηρόδρομο σαν βλάβη αλλά μετα απο πολλά φυσίγγια η 612 ηταν το πρώτο οπλο που βγήκε μετα την εξαγορά της απο την beretta για αυτο φοράει μηχανισμο σκανδάλης beretta σε σχέση με την 610 που ηταν το ιδιο οπλο αλλά με μηχανισμο franchi.
 
Καλημέρα σε όλους!Πρόσφατα ήρθε στα χέρια μου από κληρονομιά μια franchi 612 vsgl χρονολογίας 1997 σε άριστη κατάσταση και σκέφτομαι να την κυνηγήσω εντατικά στα γουρούνια προς τιμήν του προκατόχου της.Θα μπορούσα να έχω κάποιες γνώμες και ίσως τυχόν αξιολογήσεις για τη συγκεκριμένη franchi; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Καλό λάδωμα (όσο πρέπει ), σωστό λάδι όχι τίποτα για G3 , σωστά φυσίγγια και όχι τίποτα φούρνελα και θα είναι μια χαρά λειτουργικό.
 
Back
Top