Φάτε Μάτια Ψάρια!

Ένα ζεύγος 28αριών, αλληλεπίθετων PERAZZI, που ''βγάζουν μάτι''...!!!!!!

www.youtube.com/watch?v=gw4I1NuqMkU
Πολύ όμορφα και ακριβά όπλα όντως.Όμως εγώ,αν ήταν δικά μου,θα φοβόμουν να τα πάρω στην εξοχή για κυνήγι μαζί μου!Μάλλον αυτά είναι για κλείδωμα σε κάποια προθήκη από άθραυστο γυαλί και μόνο να τα θαυμάζεις... .think.
 
Πολύ όμορφα και ακριβά όπλα όντως.Όμως εγώ,αν ήταν δικά μου,θα φοβόμουν να τα πάρω στην εξοχή για κυνήγι μαζί μου!Μάλλον αυτά είναι για κλείδωμα σε κάποια προθήκη από άθραυστο γυαλί και μόνο να τα θαυμάζεις... .think.
Αυτά είναι για αυτούς που δεν κωλώνουν να ρίξουν μια Φεράρι στο χαντάκι.
 
Μερικά θαυμάσια BLASER F3 σε υπέρ-λουξ εκδόσεις...!!!

www.youtube.com/watch?v=RyVM7NeXDSY

www.youtube.com/watch?v=gRu57CHxxL8

www.youtube.com/watch?v=NSAlaDmKznE
Για εγγλέζικα καρτερίσια κυνήγια φασιανών και λοιπών πτηνών... για την Ελλάδα δυστυχώς δεν κάνουν. Μόνο για προθήκη και να το θαυμάζεις, άντε και κανά σκοπευτήριο που και που να ''ξεπιάνεται''.
 
Ποιο το πλεονεκτημα?

Nτουφεκάς άφοβα κι απροβλημάτιστα ακόμη και σε καρτέρια που γειτνιάζουν με διαφόρους τύπους... "περίεργους", οι οποίοι, δυστυχέστατα, έχουν σφόδρα παρεξηγήσει το συνάφι μας & την όλη θηρευτική & σκοπευτική μας δραστηριότητα, και δεν μας αφήνουν στην ησυχία μας να χαρούμε τις ντουφεκιούλες μας...!!!:confused::confused::confused:
 
Nτουφεκάς άφοβα κι απροβλημάτιστα ακόμη και σε καρτέρια που γειτνιάζουν με διαφόρους τύπους... "περίεργους", οι οποίοι, δυστυχέστατα, έχουν σφόδρα παρεξηγήσει το συνάφι μας & την όλη θηρευτική & σκοπευτική μας δραστηριότητα, και δεν μας αφήνουν στην ησυχία μας να χαρούμε τις ντουφεκιούλες μας...!!!:confused::confused::confused:
Για σπάστο σε ταληρα, μηπως παρω και εγω ενα τετοιο...
 
Για σπάστο σε ταληρα, μηπως παρω και εγω ενα τετοιο...
Παναγιωτη ειναι σιγαστηρας
Δεν ξερω εαν επιτρεπετε στην Ελλαδα
Κυπρο παντως ειναι απαγορευμενος Κατανοείς τον λογο πιστευω

Υποτιθεται οτι κανει το οπλο αθορυβο
Ειναι ενας κυλινδρος που μεσα εχει ροδελες ανα συγκεκριμενη αποσταση και καποιο ειδος μονωσης φανταζομαι
Απο διαμερισμα σε διαμερισμα αναμεσα σε αυτες τις ροδελες αποσιωπει τον θορυβο του μπαμ

Οταν το εψαξα απο μηχανικη περιεργια πριν χρονια καταλαβα οτι δεν ειναι σαν τις ταινιες που ριχνουν με πιστολι και δεν ακους κιχ
Ενα θορυβο τον κανει
Τωρα εαν εξυπηρετει εμας σαν νομιμους κυνηγους δεν ξερω να πω αλλα προςωπικα καθαρα πιστευω οχι

Τι να κανω μια αθορυβη βολη που μου δινει το μειονεκτημα να εχω στην καννη ενα ´´στυλιαρί´ που κανει το οπλο μπροσθοβαρο και κουμουτσα

Τουλαχιστον στο κανονικο κυνηγι

Εχω την εντυπωση οτι αυτα τα εφτιαξαν για χρηση σε μεγαλες φαρμες ωστε να μην ενοχλουνται τα ζωα απο την καταπολεμιση τρωκτικων κορακοειδων και περιστεριων που πραγματι ειναι μαστιγα
Εκει ναι πιστευω θα εχει χρηση
 
Παναγιωτη ειναι σιγαστηρας...
Εχω την εντυπωση οτι αυτα τα εφτιαξαν για χρηση σε μεγαλες φαρμες ωστε να μην ενοχλουνται τα ζωα απο την καταπολεμιση τρωκτικων κορακοειδων και περιστεριων που πραγματι ειναι μαστιγα
Εκει ναι πιστευω θα εχει χρηση
Εύστοχος!
 
Back
Top