Τουρκικά όπλα

Β διαλογής για κάποια εταιρία μπορεί να ειναι κάτι που σε εμάς δεν φαίνεται με μάτι παρά μόνο με μέτρηση.Καποια πολύ μικρή απόκλιση στο κοπτικό κτλ κτλ.Στο κάτω κάτω δεν έχουμε μετρήσει όλοι αυλούς και κώνους αν είναι σωστές μοίρες και πάει λέγοντας.
Τέλος πάντων μην το τραβήξουμε πολύ και αρχίσουμε πάλι τα ίδια.Πιστευω ότι υπάρχει β διαλογής όπλο αν δεν είναι κάννη και πάνε σε ανάλογες χώρες.
Δεν υπαρχουν διαλογης κανες ξεχασε το
Υπαρχουν κανες εντος προδιαγραφων και εκτος προδιαγραφων και κανες προβληματικες που ξεφυγαν απο τον ποιοτικο ελεγχο
Καμια εταιρια δεν θα συνεχισει να ριχνει λεφτα πανω σε μια αποδεδειγμενα προβληματικη κανη η οπλο για να το πουλησει και να αναγκαστει να ενεργοποιησει την εγγυηση και να υποστει δυσφημιση των προιοντων της
Δεν ειναι ολοι τσοπαναραιοι κουτοπονηροι και κουτοφραγκοι σαν εμας
 
Μου κανεις επιθεση ή μου φαινεται, κατσε διαβασε τι γραφουν και ασε τις εξυπναδες,, με ξερεις και απο χθες?????
Ποιοι το γραφουν και που ρε φιλε να μιλησω σε αυτους
Κανενας ασχετος ξερολας θα ειναι σιγουρα
 
Ποιοι το γραφουν και που ρε φιλε να μιλησω σε αυτους
Κανενας ασχετος ξερολας θα ειναι σιγουρα
Διαβασε πιο παλια μνμτα στο φορουμ και ειδικα στο thread benelli, επισης θα πρεπει να ''μαθεις'' αυτους που γραφουν γιατι ο καθενας μας εχει δικο του τροπο γραφης που εμπεριεχει πολλες φορες χαβαλε μεταξυ των ''οπαδων'' της καθε εταιριας, οποτε μη τα παιρνεις ολα τις μετριτοις, συν οτι στο φορουμ προσπαθουμε οταν χρειαζεται να λεμε τα στραβα της καθε εταιρειας αν και δεν γινεται αυτο παντα αντικειμενικα.Τωρα στοιχεια της καθε εταιρειας πολλες φορες δεν ειναι ευκολο να βρεις.
 
Δεν υπαρχουν διαλογης κανες ξεχασε το
Υπαρχουν κανες εντος προδιαγραφων και εκτος προδιαγραφων και κανες προβληματικες που ξεφυγαν απο τον ποιοτικο ελεγχο
Καμια εταιρια δεν θα συνεχισει να ριχνει λεφτα πανω σε μια αποδεδειγμενα προβληματικη κανη η οπλο για να το πουλησει και να αναγκαστει να ενεργοποιησει την εγγυηση και να υποστει δυσφημιση των προιοντων της
Δεν ειναι ολοι τσοπαναραιοι κουτοπονηροι και κουτοφραγκοι σαν εμας
Εγώ ξέρω ότι η ΕΛΒΟ στα g3 τις καλές κάνες όταν τις έβαζαν πάνω στο όπλο το σημάδευαν ως ΕΑ (ειδικής ακριβείας).
Τώρα αν είναι τσοπαναριό ή κουτοπονηριά δοκίμασε να τρυπήσεις δύο μασίφ σκληρό σίδερο σωλήνες και αν τις κάνεις ίδιες τα ξαναλέμε.
 
Εγώ ξέρω ότι η ΕΛΒΟ στα g3 τις καλές κάνες όταν τις έβαζαν πάνω στο όπλο το σημάδευαν ως ΕΑ (ειδικής ακριβείας).
Τώρα αν είναι τσοπαναριό ή κουτοπονηριά δοκίμασε να τρυπήσεις δύο μασίφ σκληρό σίδερο σωλήνες και αν τις κάνεις ίδιες τα ξαναλέμε.
Και στα λειοκανα ο αυλος σε ιδια μοντελα εχει ψιλοδιαφορες, ακομα και στα δικανα μεταξυ των κανων του ιδιου οπλου.
 
Εγώ ξέρω ότι η ΕΛΒΟ στα g3 τις καλές κάνες όταν τις έβαζαν πάνω στο όπλο το σημάδευαν ως ΕΑ (ειδικής ακριβείας).
Τώρα αν είναι τσοπαναριό ή κουτοπονηριά δοκίμασε να τρυπήσεις δύο μασίφ σκληρό σίδερο σωλήνες και αν τις κάνεις ίδιες τα ξαναλέμε.
Το τι γίνεται στα ραβδωτα η στρατιωτικά πιστεύω δεν έχει καμία σχέση με τά λειοκαννα.
 
Εγώ ξέρω ότι η ΕΛΒΟ στα g3 τις καλές κάνες όταν τις έβαζαν πάνω στο όπλο το σημάδευαν ως ΕΑ (ειδικής ακριβείας).
Αυτο που λες ειναι προδιαγραφη δεν ειναι κανες διαλογης (κοινως εκτος προδιαγραφων που ψαχνουμε κοροιδα να τις πουλησουμε)
Η κανη ραβδωτου με λειοκανου δεν εχει καμια σχεση
Εχεις δει κατι αντιστοιχο σε κανες λειοκανων ;
Οχι αρα δεν ισχυει
 
Από μηχανικής πλευράς ποια η διαφορά ;
δΕΝ εχουν σχεση δεν μπορεις να συγκρινεις
Ο ορος "καλη κανη" υπαρχει μονο στα ραβδωτα και αναφερεται στο γκρουπαρισμα με συγκεκριμενο φυσιγγιο
Στα λειοκανα που φτυνουν σκαγια και εχουν εναλλασομενα τσοκ εγω δυσκολευομαι να ορισω την καλη κανη εχεις κανεναν ορισμο εσυ
 
δΕΝ εχουν σχεση δεν μπορεις να συγκρινεις
Το ένα είναι μέταλλο και το άλλο ξύλο;
Ο ορος "καλη κανη" υπαρχει μονο στα ραβδωτα και αναφερεται στο γκρουπαρισμα με συγκεκριμενο φυσιγγιο
Ούτε συγκεκριμένα φυσίγγια υπάρχουν ούτε το γκουπάρισμα παίζει ρόλο, που η επιλογή γίνεται πριν μονταριστεί το όπλο.
Στα λειοκανα που φτυνουν σκαγια και εχουν εναλλασομενα τσοκ εγω δυσκολευομαι να ορισω την καλη κανη εχεις κανεναν ορισμο εσυ
Όλα είναι στο πόσο καλή γεωμετρία έχει αποκτήσει κατά την διάτρηση και πόσο ΘΑ ταλαντώνει τη στιγμή του πυροβολισμού, κάτι το οποίο είναι πλέον ανιχνεύσιμο με τη σημερινή τεχνογνωσία.
Το μέταλλο της κάνης δεν έχει την ίδια δομή σε όλο το μήκος, κάτι που με το κοινό μάτι δεν είναι ανιχνεύσιμο.
Αν εσύ δεν μπορείς να το κατανοήσεις δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
 
Όλα είναι στο πόσο καλή γεωμετρία έχει αποκτήσει κατά την διάτρηση και πόσο ΘΑ ταλαντώνει τη στιγμή του πυροβολισμού, κάτι το οποίο είναι πλέον ανιχνεύσιμο με τη σημερινή τεχνογνωσία.
Το μέταλλο της κάνης δεν έχει την ίδια δομή σε όλο το μήκος, κάτι που με το κοινό μάτι δεν είναι ανιχνεύσιμο.
Αν εσύ δεν μπορείς να το κατανοήσεις δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Μπορεις να μου πεις τι μηχανημα χρησιμοποιουν για να ανιχνευσουν τις καλες κανες
Γιατι με τα λιγα που ξερω ολες οι εταιριες που βγαζουν ΣΟΒΑΡΑ ραβδωτα τα δοκιμαζουν ενα προς ενα μετα την συναρμολογηση
Να τους πω να αγορασουν το μηχανημα να μην ξοδευουν σφαιρες για δοκιμες
 
Δεν ξερω τι ισχύει! Πάντως η Sako, μια από τις κορυφαίες κατασκευάστριες εταιρίες αν όχι η κορυφαία στα ραβδωτά κινητού ουραίου, πιστοποιεί την ακρίβεια τον καννών της ύστερα από δοκιμαστικές βολές.
 
Back
Top