Τα πάντα για τα τσοκ

Καλημέρα, Χριστός ανέστη, επειδή είναι κωνικά τσοκ γενικά βγάζουν σφιχτές κατανομές, η δικιά μου η benelli (rafaello 1997) άλλαξε άμεσα με το που τα έβαλα και σε κατανομή αλλά κυρίως σε καταβολές. Αν το έχεις βρει πάρτο άφοβα. Χρησιμοποιώ τα απλά (όχι πόρτινγκ) πολλά χρόνια σε όλα μου τα όπλα, για εμένα ότι καλύτερο μπορείς να βρεις σε συμβατικό τσοκ
Καλημέρα χρηστός Ανέστη ωραια γιατί θέλω ένα ποιο σφιχτό από το 3* και ήσουν κατατοπιστικότατος έχω βρει και χωρίς πορτινγκ και με πορτιγκ
 
Τελικα πηρα τα gemini εσωτερικα σε 3* και 4*.Εχω παρατηρησει οτι το σπειρωμα της μιας καννης ειναι λιγο προβληματικο στις τελευταιες 3-4 βολτες και ολα τα τσοκ μου μπαινουν σφικτα στο τερμα.Ειναι ευκολη δουλεια για ενα οπλουργο να τις φτιαξει;
Καθαρισμα θελει το σπειρωμα με το καταλληλο κολαουζο, πηγαινε το σε οπλουργο.
 
Τελικα πηρα τα gemini εσωτερικα σε 3* και 4*.Εχω παρατηρησει οτι το σπειρωμα της μιας καννης ειναι λιγο προβληματικο στις τελευταιες 3-4 βολτες και ολα τα τσοκ μου μπαινουν σφικτα στο τερμα.Ειναι ευκολη δουλεια για ενα οπλουργο να τις φτιαξει;
Αν τα πηρες προσφατα καινουργια απλα γυρνησε το πισω
 
Παλικάρια πριν το Πάσχα πήρα ένα Gemini 2* και ένα briley 3,5*(LM) για την μπενελαρα μου να δω και τα με τα εξω-εργοστασιακα τσοκ αν θα είμαι το ίδιο εύστοχος....big smile.

Αν και πιστεύω πως το μάτι ειναι αυτό που φταίει:cool: και είμαι λίγο όρτσα στις βολές .hunter. και όχι τσοκ...‼️
 
Παλικάρια πριν το Πάσχα πήρα ένα Gemini 2* και ένα briley 3,5*(LM) για την μπενελαρα μου να δω και τα με τα εξω-εργοστασιακα τσοκ αν θα είμαι το ίδιο εύστοχος....big smile.

Αν και πιστεύω πως το μάτι ειναι αυτό που φταίει:cool: και είμαι λίγο όρτσα στις βολές .hunter. και όχι τσοκ...‼️
Τα έχω και τα δύο τσοκ, το 2* είναι αυστηρό θέλει πολύ καλή σκόπευση και μακρινές αποστάσεις. Εμένα με δυσκολεύει και το βάζω σπάνια, στα μπασιματα κυρίως.
Το άλλο (3½*) θα το μονιμοποιήσεις, πασπαρτου για όλα τα κυνήγια και αποστάσεις, παίζοντας απλά με τα φυσίγγια.
 
Τα έχω και τα δύο τσοκ, το 2* είναι αυστηρό θέλει πολύ καλή σκόπευση και μακρινές αποστάσεις. Εμένα με δυσκολεύει και το βάζω σπάνια, στα μπασιματα κυρίως.
Το άλλο (3½*) θα το μονιμοποιήσεις, πασπαρτου για όλα τα κυνήγια και αποστάσεις, παίζοντας απλά με τα φυσίγγια.
Ακριβώς τα ίδια μου είπε και το παλικάρι που μου τα έδωσε.

Για το briley κοιτούσα αλλά μου έκατσε και το gemini οπότε δύο πάντα είναι καλύτερα από ένα.... να έχεις.

Υγεία και Χρόνο να έχουμε να βγαίνουμε στους κάμπους και στα όρη.
 
Back
Top