Συντήρηση φυσιγγίων

Πήρα και τύλιξα με μεμβράνη, τις κούτες με τα φυσίγγια, 10άρες και 20άρες, τώρα που η υγρασία, είναι χαμηλά, 35%, μέσα στο σπίτι. Όχι τίποτα το υπερβολικό, 2 φορές την κάθε πλευρά. Ελπίζω να κρατήσει μακρυά την υγρασία.View attachment 78480
Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου , μήπως έχει το αντίθετο αποτέλεσμα; Μήπως δημιουργηθούν υδρατμοί; Μήπως πρέπει να κυκλοφορεί αέρας σε σκιερό μέρος ; Δεν θα το έκαναν έστω κάποιες εταιρείες παραγωγής φυσιγγίων;
 
Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου , μήπως έχει το αντίθετο αποτέλεσμα; Μήπως δημιουργηθούν υδρατμοί; Μήπως πρέπει να κυκλοφορεί αέρας σε σκιερό μέρος ; Δεν θα το έκαναν έστω κάποιες εταιρείες παραγωγής φυσιγγίων;
Πέρασε και μένα αυτή η σκέψη από το μυαλό μου. Σκέφτηκα όμως, πως αν τα κλείσω τώρα, με 35% υγρασία, θα είναι δύσκολο να υπάρξει υγροποίηση της ατμόσφαιρας, ιδίως σε τόσο μικρό χώρο. Θα έχω τον νου μου, πάντως, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
 
Πέρασε και μένα αυτή η σκέψη από το μυαλό μου. Σκέφτηκα όμως, πως αν τα κλείσω τώρα, με 35% υγρασία, θα είναι δύσκολο να υπάρξει υγροποίηση της ατμόσφαιρας, ιδίως σε τόσο μικρό χώρο. Θα έχω τον νου μου, πάντως, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
Με ζελατίνα κλείνουν τα τσιγάρα , καπνό για να μην ξεραθούν δεν έχουν υλικά που οξειδώνονται.Εγω θα φοβόμουν για το μέταλλο των φυσιγγίων .
 
Last edited:
Αυτό που έκανες Δημήτρη είναι καλό, αρκεί ο χώρος να μην έχει μεγάλες διακυμάνσεις θερμοκρασίας. Τώρα ρε Αλεξ γιατί το κάνεις αυτό ; Ήταν εργαλείο δυνατό στα νιάτα της, δεν βρήκες άλλη; Δόξα τω Θεό από δρακαινες έχουμε ένα σωρό.
 
Αυτό που έκανες Δημήτρη είναι καλό, αρκεί ο χώρος να μην έχει μεγάλες διακυμάνσεις θερμοκρασίας. Τώρα ρε Αλεξ γιατί το κάνεις αυτό ; Ήταν εργαλείο δυνατό στα νιάτα της, δεν βρήκες άλλη; Δόξα τω Θεό από δρακαινες έχουμε ένα σωρό.
Που να τη θυμάται στα νιάτα της;Ο Άλεξ είναι πιπίνης ακόμα....
 
Εγώ βάζω μια φωτογραφία της Στανίση πάνω στις κούτες και δεν πατάει ούτε αέρας στο δωμάτιο.
View attachment 78483
Από εσένα περίμενα μιά πιο "αποτελεσματική" φωτογραφία, αλλά μάλλον από σεβασμό δεν την έβαλες και το καταλαβαίνω...
 
Back
Top