Παρουσίαση Φυσιγγίων

Λοιπόν τα φυσίγγια diana τατσης φτιάχνει μια καινούργια σειρά από φυσίγγια με καινούργιες πατέντες πολύ ενδιαφέρουσες με ανάμεικτα σκάγια. Φασσα 5-7 ,πέρδικα 6-7 .το ενδιαφέρον με αυτά τα φυσίγγια και θα ακολουθήσουν και άλλα, είναι ότι ενώ είναι με στρώσεις η πρώτη στρώση πάνω πάνω που είναι τα χοντρά είναι μέσα σε συγκεντρωτηρα και η δεύτερη στρώσει είναι σε μεσοταπο και είναι ρελιαστα, πραγματικά εντυπωσιάστηκα.( τιμές στα 28γραμμαρια είναι 8,50 ,στα 30 γραμμάρια 8,90 και 32γρ 9,90 στέλνει με μεταφορική παντού. )
Μπραβο του για τετοια μικρη βιοτεχνία, να κανει αυτη την προσπάθεια και βήμα στις σημερινες εποχες.
 
Τις προηγούμενες ημέρες είχα πάει να αγοράσω φυσίγγια σε μεγάλο μαγαζί στα βόρεια. Αρχικά να πω ότι η εικόνα ήταν αποκαρδιωτική καθώς υπήρχαν πολύ μεγάλες ελλείψεις σε φυσίγγια. Ανέμεναν παραλαβές, αλλά όπως μου είπαν οι εταιρείες έχουν έλλειψη σε πολλούς τύπους. Εδώ να αναφέρω ότι σε συζήτηση για τα Oscar μου είπαν ότι η εταιρεία δυστυχώς σταμάτησε την παραγωγή και ο ιδιοκτήτης ασχολείται με άλλο αντικείμενο πλέον. Είχα την εντύπωση από μία ανάρτηση που είχε γίνει ότι η εταιρεία είχε σταματήσει προσωρινά, αλλά μάλλον είναι μόνιμο. Κρίμα καθώς ήταν πολύ ποιοτικά φυσίγγια που κυκλοφορούσαν χρόνια. Άλλη μία ελληνική εταιρεία θύματα της μείωσης της κυνηγετικής δραστηριότητας😞
 
Τις προηγούμενες ημέρες είχα πάει να αγοράσω φυσίγγια σε μεγάλο μαγαζί στα βόρεια. Αρχικά να πω ότι η εικόνα ήταν αποκαρδιωτική καθώς υπήρχαν πολύ μεγάλες ελλείψεις σε φυσίγγια. Ανέμεναν παραλαβές, αλλά όπως μου είπαν οι εταιρείες έχουν έλλειψη σε πολλούς τύπους. Εδώ να αναφέρω ότι σε συζήτηση για τα Oscar μου είπαν ότι η εταιρεία δυστυχώς σταμάτησε την παραγωγή και ο ιδιοκτήτης ασχολείται με άλλο αντικείμενο πλέον. Είχα την εντύπωση από μία ανάρτηση που είχε γίνει ότι η εταιρεία είχε σταματήσει προσωρινά, αλλά μάλλον είναι μόνιμο. Κρίμα καθώς ήταν πολύ ποιοτικά φυσίγγια που κυκλοφορούσαν χρόνια. Άλλη μία ελληνική εταιρεία θύματα της μείωσης της κυνηγετικής δραστηριότητας😞
Για Αττική μιλάς;
Μόνο το Tactical κι ο Χατζιώτης υπάρχουν.
 
Back
Top