Οπλοκιβώτια

Λοιπόν, ήρθε το οπλοκιβώτιο......
Όντως για 6 όπλα πέφτει στριμωγμα πολλή, ειδικά αν είναι πλαγιοκανα. Ιδανικό είναι για 4 όπλα.....αλλά εντάξει βολεύτηκα.
Το άλλο θέμα που αντιμετώπισα είναι που δεν χωράει το 725 (81 εκ κάνη) για 1 εκατοστό, βρίσκει στο ντουλαπάκι πάνω...... έκανα το λάθος και μέτρησα το μήκος του όπλου με το λεπτό πέλμα ( το χειμερινό ας πούμε) ενώ τώρα που έχω το μακρύ πέλμα ( 2.5 εκατοστά) είναι ψηλό, δικό μου λάθος... τέλος πάντων, το βάζω σπαστό και όλα καλά.
Screenshot_2024-05-06-12-38-42-721_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-05-06-12-38-30-201_com.miui.gallery.jpg
 
Επειδή όπλα αλλάζεις ,οπλοκιβωτιο όχι .Εάν έχεις χώρο και οι περισσότεροι έχουμε πάνω 2-3 όπλα παίρνεις ένα 10αρι πχ από αυτά του Λέων με τους πέντε πιρους έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά,
όχι ότι αν έχει χρόνο ο κλέφτης δεν το ανοίγει.
Φυσικά και το ανοίγει!!Εδώ παραβιάζουν χρηματοκιβώτια Τραπεζών,στον απλό οπλοβαστό μας θα κολλήσουν;Απλώς με όλα αυτά θεωρώ ότι δημιουργούνται σε εμάς προβλήματα και άγχος...
 
Θα έλεγα να μην παίζουμε με τις λέξεις γιατί στο τέλος ξέρουμε σε ποιον θα βγεί ξινό.Ασφαλες ερμάριο είναι το ερμάριο ασφαλείας ,το οπλοκιβωτιο.Θα έχεις χάσει τα όπλα σου θα πουλήσεις και πνεύμα στο όργανο της τάξης;;;;
H παλαιά και σοφή παροιμία λέει:''ο τρελλός και η εξουσία κάνουν ό,τι θέλουν!''. :(
 
Λοιπόν, ήρθε το οπλοκιβώτιο......
Όντως για 6 όπλα πέφτει στριμωγμα πολλή, ειδικά αν είναι πλαγιοκανα. Ιδανικό είναι για 4 όπλα.....αλλά εντάξει βολεύτηκα.
Το άλλο θέμα που αντιμετώπισα είναι που δεν χωράει το 725 (81 εκ κάνη) για 1 εκατοστό, βρίσκει στο ντουλαπάκι πάνω...... έκανα το λάθος και μέτρησα το μήκος του όπλου με το λεπτό πέλμα ( το χειμερινό ας πούμε) ενώ τώρα που έχω το μακρύ πέλμα ( 2.5 εκατοστά) είναι ψηλό, δικό μου λάθος... τέλος πάντων, το βάζω σπαστό και όλα καλά.
View attachment 87774View attachment 87775
Βιδωμα στον τοίχο και κάλτσες θα χρειαστείς.
 
Βιδωμα στον τοίχο και κάλτσες θα χρειαστείς.
Βιδωμα στον τοίχο και κάλτσες θα χρειαστείς.
Ναι Γιώργο, αύριο θα βιδωθει στον τοίχο....οσο για κάλτσες έχει στο temu, αν και δεν μου αρέσει η ιδέα γιατί δεν θα "αναπνέουν"
 
Φυσικά και το ανοίγει!!Εδώ παραβιάζουν χρηματοκιβώτια Τραπεζών,στον απλό οπλοβαστό μας θα κολλήσουν;Απλώς με όλα αυτά θεωρώ ότι δημιουργούνται σε εμάς προβλήματα και άγχος...
Οσο πιο δυσκολα ανοιγει τοσο πιο πολυ χρονο κερδιζεις που δεν εχει παντα ο κλεφτης.
 
Ναι Γιώργο, αύριο θα βιδωθει στον τοίχο....οσο για κάλτσες έχει στο temu, αν και δεν μου αρέσει η ιδέα γιατί δεν θα "αναπνέουν"
Βιδωμα τοίχο πάτωμα πρόσεχε μην περνάει κάποιος σωλήνας νερού ,εγώ βάζω μερικα φακελάκια σιλικα και τα όπλα ανάποδα ,έναν έλεγχο κάθε 20-30 μέρες αν δεν πας σκοπευτήριο και αν δεν έχεις υγρασία που να στάζουν τα ντουβαρια.
 
Back
Top