Κυνηγετικές Ειδήσεις

Κοιτάξτε πώς διογκώνεται εσκεμμένα το υπαρκτό βέβαια πρόβλημα της λαθροθηρίας ,όταν αντί να κοιτάξουν οι υπεύθυνοι να το διορθώσουν γίνεται τροφή για τους απέναντι.

" Μάλιστα, σύμφωνα με επιστημονική μελέτη που εκπόνησε η ΟΡΝΙΘΟΛΟΓΙΚΗ σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Δασικών Ερευνών-ΕΛΓΟ Δήμητρα, μόνο την άνοιξη του 2021, δεκάδες χιλιάδες πουλιά θανατώθηκαν από λαθροθήρες σε πέντε Ιόνια νησιά, ενώ ταξίδευαν προς τους τόπους αναπαραγωγής τους."

Ασε που μεταξύ των άλλων στο άρθρο αναφέρει για εκατοντάδες κυνηγούς.

https://dasarxeio.com/2024/05/02/135996/
Καλά, καλά...
Ότι του φανεί του λωλοστεφανη!
Οι "επιστημονικές"μελετες και μετρήσεις των "ορνιθολογικων" έτσι γίνονταν κι έτσι θα γίνονται...
Παίρνουν το ημερήσιο επιτρεπόμενο όριο,το πολλαπλασιαζουν με τις επιτρεπόμενες μέρες κυνηγίου επί τον αριθμό των εκδοθέντων αδειων και φτάνουν τα θηρευμενα σε νούμερα...ότι να'ναι!!
Τα καλά και συμφέροντα τας ψυχάς ημών!
Αυτό σε ότι αφορά τη νόμιμη θήρα.
Θα μου πεις,αφού μπορούν γιατί να μην το κάνουν?
Έχουν αντίλογο?
Όσο αφορά την λαθροθηρία,από τη στιγμή που ΥΠΑΡΧΟΥΝ περιστατικά,το εκμεταλλεύονται στο έπακρο και καλά κάνουν!
Εμείς τι κάνουμε?
 
Καλά, καλά...
Ότι του φανεί του λωλοστεφανη!
Οι "επιστημονικές"μελετες και μετρήσεις των "ορνιθολογικων" έτσι γίνονταν κι έτσι θα γίνονται...
Παίρνουν το ημερήσιο επιτρεπόμενο όριο,το πολλαπλασιαζουν με τις επιτρεπόμενες μέρες κυνηγίου επί τον αριθμό των εκδοθέντων αδειων και φτάνουν τα θηρευμενα σε νούμερα...ότι να'ναι!!
Τα καλά και συμφέροντα τας ψυχάς ημών!
Αυτό σε ότι αφορά τη νόμιμη θήρα.
Θα μου πεις,αφού μπορούν γιατί να μην το κάνουν?
Έχουν αντίλογο?
Όσο αφορά την λαθροθηρία,από τη στιγμή που ΥΠΑΡΧΟΥΝ περιστατικά,το εκμεταλλεύονται στο έπακρο και καλά κάνουν!
Εμείς τι κάνουμε?
Ακριβώς αυτό Γιάννη . Αφού μπορούν να το φουσκώσουν το όλο θέμα γιατί να μην το κάνουν. Τους βολεύει και το εκμεταλλεύονται . Ο νόμος δεν εφαρμόζεται και ο αντίλογος εκεί που πρέπει πού είναι;
Διαχρονικά αναζητείται από την ΚΣΕ
 
Πώς θα γίνει να πάρουμε άφησες όπως το ΚΕΚ, τίποτα δεν έχουν μόνο αριθμό λογαριασμού,εδώ δεν ξέρει κανένας τίποτα ότι βάζουν, πάλι στα τυφλά πάμε μου φαίνεται.
Εγώ Πώς γίνεται και έχω όσες αφίσες θες αποφάσισε εσυ πρώτα τη πρέπει να κάνεις, τον Ιούνιο το σκεφτόσουν είπες ότι κεκα μόνο ευρωεκλογές μπορεί να ψηφίσω ,σκέψου και αν ναι έχω ότι θες ,με όσα συμβαίνουν συνέχεια μονόδρομος το κεκα .
 
Εγώ Πώς γίνεται και έχω όσες αφίσες θες αποφάσισε εσυ πρώτα τη πρέπει να κάνεις, τον Ιούνιο το σκεφτόσουν είπες ότι κεκα μόνο ευρωεκλογές μπορεί να ψηφίσω ,σκέψου και αν ναι έχω ότι θες ,με όσα συμβαίνουν συνέχεια μονόδρομος το κεκα .
Θέλω ναι, θέλω να βάλω στα χωριά.
 
Θα τρίβουν τα μάτια τους με το ποσοστό του κεκα συνάδελφοι για άλλη 1 φορά όλα τα οικολογικά δήθεν κόμματα να είναι από κάτω σου σε ποσοστό, αγαμητες, πουστηδες οικολόγοι του καναπέ θα τους τσουξει για μια ,θα τρέχουν πάλι να γλείφουν πολιτικούς. Κεκα να σε κοιτάνε ψηλά κύριοι
 
Back
Top