Έκθεση Κυνηγεσία 2024

Πάντως καί η Μπερέτα που ήταν και οι άλλες μεγάλες εταιρείες, φάτε μάτια ψάρια ήταν,στον μεγάλο κυνηγό μπορεί να είναι μεταχειρισμένα αλλά τουλάχιστον τα πιάνεις στα χέρια σου!
Σε αυτό συμφωνώ . Αλλά τουλάχιστον έβλεπες κάποια καινούργια όπλα. Το big hunter έχει όλα τα παλιά τριπαλια μεταχειρισμένα που είναι στα αζητητα όπως πχ auto5 baikal δικαννα κλπ κλπ που εμένα στα μάτια μου δεν μου φάνηκαν και στην καλύτερη κατάσταση ούτε στην καλύτερη ποιότητα. Και εκτός αυτό τα έχει πανάκριβα. Ειδικά τα πιο καλά που είναι και λίγο μάρκες στο όνομα. Από καινούργια είχε μερικά Benelli ,Breda beretta kai franchi και αυτά. Το ευχάριστο ήταν που έφεραν και μερικά τουρκικά και ήταν ευκαιρία να τα δει ο κόσμος αλλά τουλάχιστον όταν πήγα εγώ χθες αργά το βράδυ ήταν κλειδωμένα και δεν μπορούσες να τα επωμισεις. Παρόλα αυτά δεν μου γέμισαν το μάτι ούτε τα τούρκικα σε ποιότητα. Παρόλα αυτά στα χαρακτηριστικά τους ήταν τέλεια τα aselkon . 1500bar δοκιμασμένα με 5 χρόνια εγγύηση ακούγεται τέλειο αν όντως ισχύει. Αυτό που με πείραξε εμένα είναι ότι δεν έχει ποικίλα στα όπλα τουλάχιστον από τα καταστήματα. Fabarm δεν υπήρχε ούτε ένα καινούριο όπλο. Ουτε Browning . Ούτε Remington ούτε baikal. Ότι είχε φέρει το big Hunter μόνο από καινούργια που πραγματικά αν σταματήσει να έρχεται και αυτός τότε δεν θα υπάρχει κανένα όπλο να δεις στην έκθεση.
 
Σε αυτό συμφωνώ . Αλλά τουλάχιστον έβλεπες κάποια καινούργια όπλα. Το big hunter έχει όλα τα παλιά τριπαλια μεταχειρισμένα που είναι στα αζητητα όπως πχ auto5 baikal δικαννα κλπ κλπ που εμένα στα μάτια μου δεν μου φάνηκαν και στην καλύτερη κατάσταση ούτε στην καλύτερη ποιότητα. Και εκτός αυτό τα έχει πανάκριβα. Ειδικά τα πιο καλά που είναι και λίγο μάρκες στο όνομα. Από καινούργια είχε μερικά Benelli ,Breda beretta kai franchi και αυτά. Το ευχάριστο ήταν που έφεραν και μερικά τουρκικά και ήταν ευκαιρία να τα δει ο κόσμος αλλά τουλάχιστον όταν πήγα εγώ χθες αργά το βράδυ ήταν κλειδωμένα και δεν μπορούσες να τα επωμισεις. Παρόλα αυτά δεν μου γέμισαν το μάτι ούτε τα τούρκικα σε ποιότητα. Παρόλα αυτά στα χαρακτηριστικά τους ήταν τέλεια τα aselkon . 1500bar δοκιμασμένα με 5 χρόνια εγγύηση ακούγεται τέλειο αν όντως ισχύει. Αυτό που με πείραξε εμένα είναι ότι δεν έχει ποικίλα στα όπλα τουλάχιστον από τα καταστήματα. Fabarm δεν υπήρχε ούτε ένα καινούριο όπλο. Ουτε Browning . Ούτε Remington ούτε baikal. Ότι είχε φέρει το big Hunter μόνο από καινούργια που πραγματικά αν σταματήσει να έρχεται και αυτός τότε δεν θα υπάρχει κανένα όπλο να δεις στην έκθεση.
Ο big hunter είναι μαγαζί και όταν πουλά είναι όπλο έχει και φόρους μέσα, όποτε μια χαρά είναι οι τιμές του από ότι έχω δει στο site παλιά αρκει να δίνει και εγγύηση.
πάντως τα aselkon είναι άκρως δελεαστικά με την δοκιμή που έχουν περασει. Νομιζω ότι οποιος τα φέρει σε μεγάλες ποσότητες μπορεί να παρει μεγάλο μερίδιο από την αγορά και να πιέσει τα μεταχειρισμένα.
 
Και γω ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συμμετέχει η ΠΕΒΕΚΕ....περισσότερο θυμίζει bazaar πάρα έκθεση....αρκετή συμμετοχή από τις 10 το πρωί....μου άρεσαν τα περίπτερα της dispan και gorilla shots....αρκετά καταστήματα με μεγάλη ποικιλία για όλα τα βαλάντια...μποτακια πάρα πολλά....κάποια έλεγαν για εκπτώσεις, αλλά οι τιμές ήταν ίδιες με τα ιντερνετικα μαγαζιά.....εγώ πήρα αυτό 150 ευρώ..

https://www.touris.eu/el/pnw24-00384-969-strata-5680-furudalretriever-active-camou-jkt-pinewood.html
Με γεια!!!
 
Επιστροφή από την έκθεση οι Aselkon καραμπίνες πολύ όμορφες από κοντά, στάση arvila για μπότες Ghibli στα 189€ +πατους 10€ και παραδοσιακά χαλβάς λαδιού.Το ευχάριστο ότι ο κόσμος την υποστηρίζει την έκθεση και ας λείπουν οι εταιρείες όπλων .View attachment 87376
Με γεια!
 
Καλησπέρα σας, πήγαμε κι εμείς! Έξω τυχαία συνάντησα @SpyrosBrowning τα είπαμε λίγο! Και μετά μέσα συναντήθηκα, και χάρηκα πολύ για την γνωριμία με όλους, με @Dimitris F @wingmaster @Χάρης Π @gvp @Καπ @manfles κτλ!!
Καλησπέρα Χρήστο και σε όλη την παρέα! Τιμή μου που σε γνώρισα κι εσένα και όλους τους φίλους που ανέφερες και χάρηκα πολύ!
 
Πήγαμε κι εμεις με τον @mixaliskav σήμερα για να δώσουμε το παρόν. Γράφτηκαμε στο ΚΕΚΑ μιας και ο ταμιας ειναι φιλος, τσιμπησα και αυτο το columbia 80 ευρω.
Στην εξοδο με σταματησε ο @PredatoZ με απειλητικές διαθέσεις! Χάρηκα Χρηστάρα, με τους υπόλοιπους θα τα πουμε στο συμπόσιο του Καλιγούλα
Screenshot_2024-04-07-18-04-08-384_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Πήγαμε κι εμεις με τον @mixaliskav σήμερα για να δώσουμε το παρόν. Γράφτηκαμε στο ΚΕΚΑ μιας και ο ταμιας ειναι φιλος, τσιμπησα και αυτο το columbia 80 ευρω.
Στην εξοδο με σταματησε ο @PredatoZ με απειλητικές διαθέσεις! Χάρηκα Χρηστάρα, με τους υπόλοιπους θα τα πουμε στο συμπόσιο του Καλιγούλα
View attachment 87390
Ωραιο τζάκετ....με ωραια σχέδια κ σε καλη τιμή...
Λιώστο, αλλιώς δώστο....μου...
Χε χε!!
Καλησπέρα σας, πήγαμε κι εμείς! Έξω τυχαία συνάντησα @SpyrosBrowning τα είπαμε λίγο! Και μετά μέσα συναντήθηκα, και χάρηκα πολύ για την γνωριμία με όλους, με @Dimitris F @wingmaster @Χάρης Π @gvp9000 @Καπ @manfles κτλ!!
Πςςςςς.....προσωπικότητες που συνάντησες... .yel.
 
Πήγαμε κι εμεις με τον @mixaliskav σήμερα για να δώσουμε το παρόν. Γράφτηκαμε στο ΚΕΚΑ μιας και ο ταμιας ειναι φιλος, τσιμπησα και αυτο το columbia 80 ευρω.
Στην εξοδο με σταματησε ο @PredatoZ με απειλητικές διαθέσεις! Χάρηκα Χρηστάρα, με τους υπόλοιπους θα τα πουμε στο συμπόσιο του Καλιγούλα
View attachment 87390
Καλοφόρετο Σπύρο!!! Ρε συ πήγαινα με φίλο και σε γνώρισα τελευταία στιγμή από φώτο προφίλ!

Υ.Γ το columbia ήθελα!! 😁
 
Αυτό θα ήταν απόλυτα στοχευμένο αν ήταν ο @Alex37 και ο @outlander
Ο @Alex37 , αν ερχοταν θα ηταν μεταμφιεσμένος για ευνόητους λόγους...χα χα...
Ο @outlander πάλι, αν κυκλοφορουσε εκει γυρω, ικανο τον ειχα να συνομιλη μαζι μας μεσω τηλεφώνου....ο Casper...
 
Back
Top